Suçlamayı bırakın o işçileri siz işe alın!

MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı ve Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü, Büyükşehir ve ASKİ'den çıkarılan işçilerle yaptığı toplantıda "Siyasi temizlik" yapıldığını öne sürmüş ve Başkan Karalar'ın seçimden önce verdiği sözleri tutması çağrısında bulunmuştu.

Suçlamayı bırakın o işçileri siz işe alın!
banner686

Adanahabermerkezi.com - Yorum-Haber

Bütçenin %30'unun üzerinde olacak şekilde işçi alındığı için bütçenin dengelenmesi amacıyla yeni yönetim işçi çıkartmıştı. İl binasındaki toplantıda Hüseyin Sözlü kendi yaptığı bu hatayı dile getirmek yerine mevcut Başkan Zeydan Karalar ve yönetimi suçlaması dikkat çekti. 

MADEM İŞÇİLERİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ O İŞÇİLERİ MHP'Lİ BELEDİYELERDE İŞE ALIN

Hüseyin Sözlü ve İl Başkanı Bünyamin Avcı işçilere hukuki bilgilendirme yapıldığını belirttiler. İşçileri bu kadar düşünen Avcı ve Hüseyin Sözlü'ye bizim de önerimiz var. Madem fazla işçi çalıştırmak Belediyelerde sorun olmuyor, çıkarılan işçileri MHP'nin kazandığı Belediyelerde siz işe aldırın. MHP, Sarıçam, Saimbeyli, Feke, Pozantı, Karaisalı, Yumurtalık ve Karataş'ta Başkanlığı kazandı. Yani bu işçileri yerleştirebileceği kadar Belediyesi var.

Şimdi gözler MHP'de. Sadece hukuki bilgilendirmeyle mi işçilere destek olacaklar, yoksa 7 Belediyede bu işçilere iş verecekler mi?

Bekleyip göreceğiz.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 11:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
muammer bilik
muammer bilik - 2 yıl Önce

yok efendim 6000 tane bankamatikçi var diyordu gelmeden önce siz bir de Zeydan efendinize sorun neden bahsettiği 6000 bankamatikçi yerine, hakkı ile çalışan emekçileri çıkarmış???

SIRADAKİ HABER