banner785

TDP'de kurultay öncesi "Sarıgül" kararı

Hafta sonu üyelerin katılımı ile temayül yoklaması yapan Türkiye Değişim Partisi’nde Adana teşkilatında 126 üyenin tamamı da Genel Başkanlık için Mustafa Sarıgül dedi.

TDP'de kurultay öncesi "Sarıgül" kararı
banner686

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Genel Başkanı delegeler değil, partiye kayıtlı üyeler seçti.  Demokrasinin ve adaletin olmadığı yerde, huzurun ve başarının olmadığına dikkat çeken TDP Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, "Tüzüğümüzün 37/4 maddesi uygulamaktayız ve partimizin Genel Başkanı partiye kayıtlı tüm üyeler tarafından belirlenecek. Biz de geçtiğimiz hafta sonu, ülkemizin dört bir yanında il ve ilçe binalarımızda kurduğumuz sandıklarla genel başkan adayımızı temayül yoklaması yaparak belirledik. Toplamda 126 oy Çare Sarıgül." dedi.

TDP Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, "Seçime girmeye hak kazanan Çare ve Değişim kurultayına günler kala, partiye kayıtlı binlerce üye il başkanlığında kurulan sandıklarda Genel Başkan adayını seçerek demokrasinin olmazsa olmazını gerçekleştiriyor. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak, çıktığımız bu yolda demokrasiyi adaleti ve eşitliği her zaman savunmaya devam edeceğiz."şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER