banner785

"Tespihçi esnafı kapanma aşamasında"

Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Adana tespihçiler çarşısı’nda kepenk kapatan esnafın durumunu kamuoyu gündemine taşıdı.

"Tespihçi esnafı kapanma aşamasında"
banner686

Sümer, “Esnaf salgın döneminde siftah yapmadan kepenk kapatırken, Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait dükkanların olduğu Tesbihçiler Çarşısında kiralara zam yapılması esnafı yok saymak demektir.” dedi.

TESBİHÇİLER ESNAFININ SESİNİ DUYUN

Orhan Sümer, “Şu anda memleketimizin her yerinde esnafımız büyük zorluklar yaşıyor. Ülkedeki ekonomik krizin etkilerini bire bir göğüslemek zorunda kalıyorlar. Üzerine bir de salgının etkilerini hesaplarsanız, esnaf bırakın ayakta durmayı, yaşamakta zorlanıyor. Böyle bir dönemde Adana içinde önemli bir cazibe merkezi haline gelmiş tesbihçiler çarşında kira ödemelerinin askıya alınması gerekirken zam yapılıyor. Bu durumda esnafın ayakta kalma şansı yoktur. Tebihçiler Çarşısı esnafı haklı olarak yapılanın yanlış olduğunu dile getiriyor. Bu sese kulak vermeyenler kendinden başka kimseyi düşünmüyor demektir” dedi.

VAKIFLAR ÖNCE ALAMADIĞI KİRALARIN PEŞİNE DÜŞSÜN

Orhan Sümer, “Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde kaç adet taşınmazından kira alamadığını, bu alamadığı kiralardan nasıl vazgeçtiğibi Sayıştay Raporlarıyla açıklamış kamuoyu gündemine getirmiştik. Adanalı esnafa böyle bir dönemde kiralarına zam yaparak kepenk kapattırana kadar önce alamadıkları kiraların peşine düşsünler. 
Bizler her gün esnafa kira yardımı yapılmalı diye avaz avaz bağırırken Tespihçiler Çarşısında kiralara % 10 zam yapılması akla ve mantığa yatkın değildir. Bu tablo gücü elinde bulunduranların vatandaşın halinden hiç anlamadıklarını göstermektedir.” Dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER