Uludağ’a, Çevre Gönüllüleri ve DOHAYKO’dan ziyaret

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Çevre Gönüllüleri Derneği ile Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (DOHAYKO) yöneticilerini makamında kabul etti.

Uludağ’a, Çevre Gönüllüleri ve DOHAYKO’dan ziyaret
banner686
banner625
Başkan Bilal Uludağ’ı makamında ziyaret eden Adana Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Kadriye Karaçalı ve yönetim kurulu üyeleri Sarıçamla ilgili birçok projeleri bulunduğunu belirterek belediye ile birlikte bunların hayata geçirilmesi için çalışacaklarını kaydetti. Başkan Bilal Uludağ’da tüm sivil toplum kuruluşlarının bilgi birik ve deneyimlerinden faydalanacaklarını kaydetti.

Daha sonra Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (DOHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım ile Genel Sekreter Nesrin Çıtırık’ı makamında kabul eden Başkan Bilal Uludağ Sarıçamda belediye olarak kedi ve köpeklerin toplanarak hayvan barınağına teslim etmeye devam edeceklerini söyledi. DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık ise Sarıçam’da su ve mama odaklarının yapılmasını istedi. Ayrıca lokanta ve restoranlardan, büyük işletmelerin yemek artıklarının bu mama odaklarına bırakılmasını isteyen Çıtırık, Sarıçam’ın sokak hayvanları bakımından problemli bir bölge olduğunu iddia etti. Belediye Başkanı Bilal Uludağ ise sokak hayvanları bakımından kendisinin de çok muzdarip   olduğuna dikkat çekerek bu konuda belediye olarak gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Başkan Uludağ kediler ve köpekler için su odakları yapacaklarını ancak mama konusundaki çalışmaları ilerki aşamada düşündüklerini söyledi. 
Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz