TÜRKONFED olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda kazanarak 13. Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ettiklerini söyleyen Sönmez, bundan sonraki süreçte ülkenin hızla asli gündemi olan ekonomiye dönmesi gerektiğini vurguladı.

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez şunları söyledi:

“Halkımızın iradesinin yüzde 85’lik bir katılımla sandığa yansıdığı bir demokrasi şölenini daha geride bıraktık. Tarihimizde ilk kez yaşadığımız iki turlu Cumhurbaşkanlığı seçim süreci, halkımızın olgunluğunu ve demokrasinin gücünü bir kez daha gösterdi. 

Demokrasinin hayat damarı olan seçimlerde aktif ve etkin yurttaşlık hakkını kullanan vatandaşlarımıza ve Cumhurbaşkanı adaylarına teşekkür ediyoruz. Seçim sonuçları ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Seçimi ikinci turda yüzde 52’lik bir oy ile kazanan 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor, hukukun üstünlüğü ve demokratik değerler ışığında ülkemizin kalkınması ve refahı için milletimizden aldığı bu temsil yetkisini en iyi şekilde kullanacağına inanıyoruz. 

Öte yandan 14 Mayıs’ta seçilen 28. Dönem Milletvekillerimize başarılar diliyor, her birinden tüm yetkilerini ülkemizin birliği, refahı, huzuru ve barışı için kullanmalarını bekliyoruz. Vakit, hayallerimizdeki kalkınmış Türkiye’ye odaklanmanın vaktidir. Ve ülkemizin hızla asli gündemi olan ekonomiye dönmesi gerekmektedir. 

‘Yarının Türkiyesi’ni ve umudu inşa etmek için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Biz de bu süreçte iş dünyası olarak her zaman olduğu gibi üzerimize düşen tüm görevleri yapmaya, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.”