banner834

8 yılda açıldı, ilk kış yağışında kapanıyor!

2013 Yılında temeli atılan 2015'te açılması gerekirken, 2021 yılında açılabilen Yeni Adana Stadı, daha ilk yağmurlarla birlikte zemini bozuldu

8 yılda açıldı, ilk kış yağışında kapanıyor!

Adanahabermerkezi.com

5 Yıl gecikmeyle anca açılabilen Yeni Adana Stadı, maç oynanmaya başlanmasının henüz birinci yılı dolmadan zeminindeki ağır hasar nedeniyle Galatasaray maçının ardından bakım için kapanıyor. Adanaspor ve Adana Demirspor taraftarının derin anılarının olduğu 5 Ocak Fatih Terim Stadının yenilenmesi ve genişletilmesi yerine yeni stat yapılması kararı alınmış ve 2013 yılında temeli atılmıştı. 

Bakan Kasapoğlu stad açılışında kaleye şu atarken.

2015 yılında ilk maçı takip etmeyi uman Adanalı sporseverler, tam 6 yıl daha bekleyişin ardından Şubat 2021'de ilk karşılaşmayı yeni statta izleyebildi. Ancak, ilk maçtan itibaren başlayan trafik çilesi, ambiansın kötü olması, stattaki ücretlendirmeye tepki gibi sorunlara stadın daha ilk kış yağmurlarında zemininin kullanılamaz hale gelmesi eklendi.

Yeni Adana Stadının tamamlanma sürecinde Zemin çalışması ve çim ekimi böyle yapılmıştı. (Yapılan bu çalışmanın verimsizliğini ve kalitesizliğini bugün öğreniyoruz)

YEPYENİ STADIN ZEMİNİ NASIL 10 AY İÇİNDE BOZULUR?

Yeni stadın yer seçimi, sorunları bir yana yeni yapılan bir stadın 10 ay gibi bir sürede ((Yaz döneminde en az 2 ay maç olmadı) zeminin bozulması taraftarın kafasında ciddi soruların oluşmasına neden oldu. "Yeni yapılan bir stadın zemini nasıl 10 ay içinde bozulur?" sorusunuı soran ntaraftrar, "İşi yapan firma stadı 6 yıl gecikmeyle tamamlıyor. Stadın zemini 10 ay içinde ağır bakıma ihtiyaç duyuyor. Nasıl bir iştir bu? Bu sorumsuzluğun hesabını kim verecek? Adanalı ile dalga mı geçiyorsunuz?" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Usta gazeteci Ergün Kara sosyal Medya hesabından Stadın bakıma alınacağını takipçileriyle paylaştı.

Şimdi Yeni Adana stadı Galatasaray maçının ardından (yani Adana Demirspor-Galatasaray maçı kötü zeminde oynanacak) bakıma alınacak.

Şimdi soru şu; Stadı;  2015'te açacağını belirten yöneticiler, anca 2021 yılında stadı kullanıma açabildi. Stadın zemin bakımının 1 ayda biteceğini söylüyorlar.

İnanalım mı?

YENİ ADANA STADİ İLE İLGİLİ HABERLER

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER