Adana Barosunda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Yağmur Öceş, Melisa Karapınar, Onat Pehlivan, Dilara Öztürk, Emre Aslan, Barış Kültüroğlu, Erdoğan Kırkız, Şevval Özbay, Sezin Ece Erallı, Esmeray Sarı ve Çağdaş Övet için Başkanlık makamında ruhsat töreni yapıldı.

Törene Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli, Genel Sekreter Av. İlker Mengü, Sayman Av. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. İlker Güzel, Av. Nevzat Elçi, Av. Neval Yurtdaş, Av. Özcan Delihasan, Av. Gül Yalçın Aslan, Av. Ayşe Duygu Özgüven ve Av. Erkan Çetin, aileler ile misafirler katıldı. Av. Gökayaz, törende yaptığı konuşmada, meslektaşlarını ve ailelerini kutladı. 

adana barosu

Av. Semih Gökayaz, meslektaşlarının hayatında bugünün dönüm noktası olduğunu belirterek, “Staj dönemlerini başarıyla tamamlayarak bugün aramıza katılacak meslektaşlarım birazdan ruhsatlarını alacaklar. Her birinizin içinizdeki mesleğinize olan tutkusunu, aşkını ve heyecanını gözlerinizden okuyabiliyorum.  Avukatlık mesleği onurlu, kutsal ve bir o kadar da ifa edilmesi mücadele ruhu gerektiren bir meslektir. Kıymetli bürolarda edinilen bilgi, deneyim ve tecrübenin yanı sıra baromuzun da ciddi anlamda eğitimleriyle avukatlığa adım atıyorsunuz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı meslek büyüklerinden teslim alan arkadaşlarımızın mesleklerini en iyi şekilde ifa edeceklerine inancım tamdır. Ülkemizde hak aramak, adalete ulaşmak zor. Her koşulda azimle, inatla ve sabırla mesleğinizi yaparsanız başarılı olmamanız için hiçbir neden yok. Hayırlı uğurlu olsun. Aramıza hoş geldiniz.” dedi.

Konuşmanın ardından törende Avukatlık Ant’ını okuyan meslektaşlarımıza cübbelerini ailelerinin gururlu bakışları altında staj yaptıkları büro avukatları tarafından giydirildi. Ruhsat alan avukatlar törende duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Ruhsat alan avukatlara cübbeleri, Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Av. Şükrü Işık, Av. Kemal Derin, Av. Zehra Akarpınar, Av. Sibel Bayındır, Av. Aytaç Er, Av. Hülya Ceylan Seçer, emekli hakim Servet Öztürk, Av. Oğuz Seçer, Av. Zahide Yükselir, Av. Eser Bektaş, Av. Birsen Tanyeli, Av. Hasan Alkan ve Av. Hasan Özler tarafından giydirildi.

Törende, avukatlara Adana Barosu rozeti ve çanta hediye edildi.