Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Erinç Sağkan Deprem bölgesi ziyaretlerinde Adana'ya gelerek Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz'a başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ifade etti.  Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Av. Sağkan'a, TBB Genel Sekreteri Av.Veli Küçük, Ankara Baro Başkanı Av.Mustafa Köroğlu ve TÜRAVAK Denetleme Kururlu Üyesi Av.Sabahattin Gümüş eşlik ettiler.  

iyaret esnasında Baro Yönetim Kurulu Üyesi Av. Esem Yiğit de yer aldı.  Av. Gökayaz, Baromuzu ziyarete gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Sağkan ve beraberindeki heyete teşekkür etti.   Heyet, Adana'da, depremde yıkılan binaların enkazlarının ve binada bulunan yurttaşların özel eşyalarının taşındığı Rüzgârlı Tepe'ye geçti.  Burada binaların molozlarının ayrı alanlara dökülerek etiketlendirildiği ve yine bu binalardan çıkan giysi ve eşyalar, apartmanların isimleri önlerine yazılarak yerleştirildiği görüldü.

TBB Başkanı Sağkan'dan Adana Barosuna "Geçmiş Olsun" Ziyareti

Av. Sağkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Tabi çok büyük bir bölgede çok ağır bir yıkım yaşadık. 81 baromuz depremin ilk günden itibaren çok büyük bir özveri ile hem yurttaşlarımızın hem de depremden etkilenen meslektaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanması için çaba verdik, vermeye de devam ediyoruz. Ben buradan tüm barolarımıza ve 175 bin meslektaşımıza ayrı ayrı şükranlarımı sunmak istiyorum."

Av. Sağkan, deprem  bölgelerine TBB'nin desteğinin ilk günden itibaren devam ettiğini, bundan sonraki süreçte de yaraların bir an evvel sarılması için depremde maddi ve manevi zarar gören meslektaşlarımızın ihtiyaçları ve sorunlarını  giderilmesine yönelik çalışmalar yapıldığını dile getirdi.

TBB Başkanı Sağkan'dan Adana Barosuna "Geçmiş Olsun" Ziyareti

Av. Gökayaz, Adana Barosu olarak depremin yaşandığı günden meslektaşlarıyla hızlı bir şekilde organize olduklarını belirtti.  Bölgeye 20'den fazla yardım yüklü araç ve  yurttaşların acil ihtiyaçları gözetilerek 7.2 ton yakıt gönderdiklerini ifade etti.  Av. Gökayaz, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın  takip edildiğini belirtti. Av. Gökayaz,"Ölümler, içimizde kapanmayacak yaralar açtı. Hep birlikte el ele vererek bu zor günleri aşacağız." şeklinde konuştu.