Teş Dergi’nin tanıtım kokteylinde açılış konuşmasını yapan derginin imtiyaz sahibi ve yazı işleri müdürü Kurtuluş Bilgilioğul; edebiyat ve tiyatro dünyasına yeni bir soluk kazandıracak olan Teş Dergi’nin giderek büyüyeceği, Anadolu’nun dört bir yanından nitelikli sanat hareketlerini ele alacaklarını söyledi.

Kokteyl öncesinde; Mısır’dan duayen tiyatro ve sinema sanatçısı Samiha Ayoub tarafından yazılan 27 Mart Dünya Tiyatro Günü Uluslararası Bildirisi ve Barış Pirhasan’ın kaleme aldığı dünya şiir günü bildirisi okundu. Bildirilerin yanı sıra dergide yer alan şiirler fon müziği eşliğinde sanatseverlere dinletildi.

sanat-21

Yayın yönetmenliğini Mustafa Bal’ın, Sanat Danışmanlığını İlhan Kemal’in yaptığı Teş Dergi’nin Yayın Kurulunda ise Selda Kaya, Neslihan Dağlı, Ruhan Mavruk, Ayfer Karakaş, Mehmet Emin Yeniçeri ve Zafer Doruk bulunuyor. Aytül Ormancı, Ferhan Şahin, Nazan Bener ve Osman Karip’in çalışma ekibinde yer aldığı Teş Dergi; Adana, Ankara, İzmir, İstanbul, Zonguldak, Samsun, Mersin ve Edirne temsilcilikleriyle yayın hayatına başladı.