Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkan Toros Kaplanları; “Her geçen gün artan bir özlemle anıyor ve arıyoruz” dediler.  Toros Kaplanları Derneği Başkanı Onur Ünsalan‘ın kafile başkanlığını yaptığı dernek üyeleri mozoleye çelenk konulduktan sonra saygı duruşunda bulunduktan sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Toros Kaplanları ATA’nın huzurunda

Toros Kaplanları Kafilesi daha sonra hep birlikte Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Başkan Onur Ünsalan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak okumasının ardından, Anıtkabir’den ayrıldı.

Onur Ünsalan

Başkan Ünsalan, Anıtkabir Özel Defterine yazdığı yazıda şu görüşlere yer verdi;

“Adanaspor sevgisi ve çatısı altında bir araya geldiğimiz gençlerimizle birlikte gelenekselleştirdiğimiz ATA’mıza olan ziyaretimizin ikincisini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Vatana ve millete olan bağlılık öncelikle şehrine olan bağlılıkla başlar bilinci ile çıktığımız bu yolda şehrin TURUNCU çocukları olan bizler; ATA’mıza ziyarette bulunuyor olmanın heyecanını yaşarken dahi derinden hissediyoruz.

‘Ben sporcunun zeki-çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünden aldığımız enerji ve hissiyat ile TOROS KAPLANLARI DERNEĞİ olarak faaliyetlerini, Gazi Mustafa Kemal Paşa’mızın ilkelerine bağlı olarak sürdürme hedefinden bir an dahi şaşmayacağız.

ATA’m izindeyiz…”

Toros Kaplanları ATA’nın huzurunda

9 otobüsle Adana’dan Ankara’ya gelen ve çoğunluğunu ailelerin oluşturduğu kafileye Ankara’da ikamet eden Toros Kaplanları dernek üyesi ve Adanaspor taraftarı da katıldı.