Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Ali Vuranay, İdari Sekreter Neslihan Öztoprak ve Eğitim Sekreteri Seyfi Üstüngüngör, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve yönetimine tebrik ziyaretinde bulundu. 
 
ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu tarafından konuk edilen Ali Vuranay, üyelerininher türlü haklarını korumak, geliştirmek ve üyeler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak  beklentilerini dile getirmek, sorunlarına çözüm üretmek gibi birçok amaca hizmet eden derneklerinin faaliyetlerinden söz etti.
 
Vuranay, çeşitli kurum be kuruluşlardan aldıkları emeklilere özel indirim anlaşmaları ve turistik turlar gibi bir çok etkinik düzenlediklerini, emeklinin her sorununda  gece gündüz hangi saatte olursa olsun yanlarında olmaya çaba harcadıklarını belirterek, “Bunun yanısıra emeklilerimizin beklentilerini, sorunlarını ve çözüm önerilerimizi ilgili mercilere sunuyoruz. Sunmakla kalmayıp sorun çözülünceye kadar takipçisi oluyoruz” dedi.
 
TÜED Genel Merkezinin, intibak yasasına ilişkin yaptığı çalışmalara da değinen Vuranay, “Genel başkanımız tarafından Cumhurbaşkanımıza birkaç gün önce bir mektup gönderildi. Bu mektupta başta intibak yasası olmak üzere birçok konuda emeklimizin beklentileri dile getiridi” ifadelerine yer vererek, şöyle devam etti:
 
“Emekliizin en büyük beklentilerinden birisi intibak yasası. Çünkü, çalışma hayatında aynı sürede, aynı miktarda prim ödeyip aynı yaşta emekli olan ancak farklı tarihlerde emekli oldukları ve buna bağlı olarak maaşları farklı yöntemlerle hesaplandığı için eşitsizliğe maruz kalan emeklilerimiz bu sorunun artık bitmesini istiyor. 

Cumhurbaşkanımızın bu konuya sessiz kalmayacağını ümit ediyoruz. Çünkü, 
2000 öncesi emeklilerimizin intibakları yapılarak yaşanan adaletsizlikler giderilmişti. Şimdi yine aynı çalışmanın yapılacağı ümidini taşıyoruz.”

Ali Vuranay, emeklilerin sorunlarını ve beklentilerini dile getirmede basının önemine de dikkati çekerek, Adana basının bu konuda desteğini görmenin memnuniyetini yaşadıklarını kaydetti.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise emeklilere hizmet eden derneğin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Dernekler, sivil toplum kuruluşları ve cemiyetler gönüllü görev alınan  oluşumlardır. Bizler de sizler gibi meslektaşlarımıza  hizmet için  buradayız. Verdiğimiz her hizmetin karşılığı kendi içimizde yaşadığımız manevi huzur ve üyelerimizin bize olan güvenidir” dedi.