Adana'nın en hareketli mekanlarının yer aldığı Şinasi Efendi Caddesi'nde hizmete giren Matmazel Coıffeur, Makeup, Beauty, Lazer Merkezi'nin açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve İYİ Parti eski İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Göktürk Boyvadaoğlu da katıldı.

KURDELAYI BAŞKAN KARALAR'LA BİRLİKTE KESTİLER

Matmazel Güzellik Merkezi'nin açılış kurdelasını işletmeci Meral İbişağa, ünlü sanatçılar Tuğba Özay ve Wilma Elles Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'la birlikte kesti. Matmazel Güzellik Merkezi Sahibi Meral İbişağa'yı takdir ettiğini belirten Başkan Karalar, "Hele hele, bu kadar para harcayıp üçüncü şubeyi açtığınız için gerçekten takdir ediyorum. Hayırlı-uğurlu olsun" dedi.

Tuğba Özay ve Wilma Elles Adana'da Açılışa Katıldı!

Daha sonra sanatçılar Tuğba Özay ve Wilma Elles merkezdeki son teknoloji cihazları test ederek Güzellik Merkezi Sahibi Meral İbişağa'dan bilgiler aldılar. Cihazı Tuğba Özay'ın yüzünde deneyen Wilma Elles, doğru kullanımın çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Kendisi gibi acemilerin değil uzman kişilerin bu işi yapması gerektiğini belirten Wilma Elles ve Tuğba Özay, sağlıklı güzelleşmek isteyen Adanalı hanımların merkeze mutlaka uğraması gerektiğini ifade ettiler.

"16 YILLIK DENEYİMİ İLE SEKTÖRE YÖN VERİYOR"

Hepsi son teknoloji cihaz ve uzman ekiple donatılan, Adanalı kadınların tercihi Matmazel Güzellik Merkezi Sahibi Meral İbişağa, 16 yıllık tecrübesini Adanalı kadınların güzel kalması için kullanıyor. Başarılı iş insanı İbişağa, kuaför ve güzellik uzmanlığı üzerine okumuş. Renklendirme uzmanlığının yanı sıra türban ve saç tasarımı, cilt bakım uzmanlığı, makeup artist ve usta öğretici olarak da bilinen ve tercih edilen bir isim olarak öne çıkıyor.

İşletmesinde hizmet veren ekip arkadaşlarının hepsinin profesyonel olduğuna dikkat çeken İbişağa, son teknoloji cihazlarla da hizmet veriyor.

MERKEZDE YOK YOK

Matmazel Güzellik Merkezi'ni tercih eden Adanalı kadınların pişman olmayacağını belirten Meral İbişağa, "Estetik güzellik, bölgesel incelme, kalıcı epilasyon, lazer epilasyon, depilasyon, medikal cilt bakımı, leke tedavisi dermapen, protez tırnak, kaş tasarımı, mikroblayding-kıl tekniği pudralama, vücut şekillendirme, medikal ayak ve topuk bakımının yanı sıra uzman eşliğinde hidrofeysıl medikal cilt bakımı yapıyoruz" dedi.

Medikal masajın yanı sıra mix terapi masajı, antisitres masajı ve klasik masajla da hizmet verdiklerini belirten İbişağa, renklendirme, saç tasarımı, türban tasarımı, kişisel bakım, depilasyon, epilasyon, nail art, profesyonel makeup ve manikür-pedikür yaptırmak isteyenlerin de ilk tercihi olduklarını iddia etti.

"DOLGU YAPTIRMADIM, HİÇ ESTETİĞİM YOK"

Açılış öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Tuğba Özay, "Hiç estetiğim yok" dedi. Sağlıklı yaşadığını, alkol almadığını, düzenli spor yaptığını ve gece hayatının olmadığını belirten Özay, "Hayatımda hiç fondöten sürmedim. Cildime iyi bakıyorum. Soda ile yüzümü yıkarım. Dolgu yaptırmadım" şeklinde konuşarak, estetik yaptırmaya sağlığı için ihtiyaç duyanların da olabileceğine dikkat çekerek, çok fazla abartılmaması gerektiğini ifade etti. Elles'i işaret eden Özay, "Wilma'ın doğal bir güzelliği var" diye iltifat edince, Wilma da "Ben de aynısını sana söylüyorum" diyerek karşılık verdi.

"RUH SAĞLIKLARI GÜZEL DEĞİL"

Sürekli estetik yaptıranların ruh sağlıklarının güzel olmadığını düşündüğünü söyleyen Tuğba Özay, "Dolgusu var ama yetmiyor. Biraz daha şişiriyor. Bu nedir? Senin bedeninle, ruhunla ve kendinle barışık olmadığının göstergesidir. Uzmanlar da bunu söylüyor. Hele ki çok genç yaşta estetik yaptırıyorlar. Daha vücudu oturmamış ama her tarafını yaptırmış. Buradan genç kızlara sesleniyorum. lütfen doğal güzelliğinizi koruyun. Bunun sonu yok. Her gün yeni bir şeyler çıkar.

Çok hızlı bir tüketim söz konusu. Esasında, bu paranın yöneticilerine hizmet etmektir. Başka bir şey değil" diyerek uyarıda bulunup, sağlık için yapılan detokslara da karşı olmadığını ama aşırıya kaçınılmaması gerektiğini kaydetti.

Tuğba Özay ve Wilma Elles Adana'da Açılışa Katıldı!

"KİLOLU OLMAK ÇİRKİN OLMAK DEĞİLDİR"

Kendisi için insanın iç güzelliğinin çok önemli olduğunun altını çizen Tuğba Özay, "İsterseniz çok kilolu kadın olsun ama o güzel ruh var ya her şeyi alıp götürür. Kilolu olmak çirkin olmak değildir. O ruhun güzelliği yüzüne yansırsa, o yüz çok kapıları açar. Doğal güzellik en büyük kriterimdir. Saçı takma, kirpiği takma, boynu, dudağı ve saçı yapma. O kaş görüntülerine deli oluyorum. Ne bu; kuş kanadı gibi kirpikler taa yukarılara doğru gidiyor" şeklinde konuşarak doğallığa önem verilmesi gerektiğini belirtti.

"GÜZELLİK YARIŞMALARI YAPILMAMALI"

"Bana göre artık güzellik yarışmaları da yapılmamalı" diyerek konuşmasını sürdüren Özay, "Eskiden bu yarışmalarda bir kriter, kural vardı. Estetik operasyonu yapanlar katılamazdı. Son yıllarda kaç tane güzelin ismini hatırlıyorsunuz. Aranızda hatırlayan var mı? Ama bir Deniz Şener dediğinizde, Tuğba Özay dediğinizde, Çağla Şikel dediğinizde herkesin aklına gelir. Son yıllardaki güzellerin maalesef çoğunun ismini bilmiyoruz. O yüzden doğal güzellik diyorum" diye konuştu.

Güzellik harcamaları hakkında sorulan bir soruyu da cevaplandıran Özay, "Çalıştığımız sponsorlar olduğu için 'çok fazla masraf yapıyorum' diyemem. Kaliteli ürün kullanmayı tercih ediyorum. İçeriğine dikkat ediyorum. Bitkisel olmasına dikkat ediyorum" diyerek, güvendiği yerleri tercih ettiğini söyledi.

"CİLT BAKIMI ÖNEMLİ"

Her zaman iç güzelliğe önem verdiğini belirten Wilma Elles de güzel uyumaya, güzel beslenmeye en önemlisi de güzel düşünmeye önem verdiğini ifade etti. Dış güzelliğin de çok önemli olduğuna vurgu yapan Elles, "Bunun için iyi bir cilt bakımı yapılmalı" diyerek tavsiyede bulundu.

Üçüncü çocuğuna hamile olan Wilma Elles, "Çok mutluyum. Bunu yaşamak müthiş bir şey. İçimde küçük bir insan hareket ediyor. Bir kadın olarak şanslıyım. İnşallah sağlıklı dünyaya gelir" dedi.

"DOĞAL GÜZELLİĞİNİZE GÜVENİN"

Güzellik için çok da para harcamadığına dikkat çeken Elles, "Bir çok güzellik markası ile birlikte çalışıyorum. Reklam yüzleriyim. Güzellik için pek bir masrafım olmuyor" diye konuştu. Herkesin kendi doğal güzelliğine güvenmesi gerektiğinin altını çizen Elles, "Kendi güzelliğinizi ortaya koymalısınız. Sektörde sürekli gelişmeler oluyor. Bunları bu tür güzellik merkezleri sayesinde takip edebilirsiniz" diyerek Adanalı kadınlara tüyolar verdi.

ÖZAY İSTEDİ, KARALAR GÜZELLİK SIRLARINI AÇIKLADI

Açılış öncesi Zeydan Karalar'a "Zeydan Abiciğim, buradaki muhabir arkadaşlar "Güzellik sırlarınız nedir?" diye bana sordular.  Siz de, bir erkek olarak Adanalı beyefendilere güzellik sırlarını verir misin?" diye soran Tuğba Özay'a, Başkan Karalar, önce gülümsedi, sonra da "Kalbiniz ve niyetiniz güzel olsun. O sizin yüzünüze yansır" şeklinde cevap verdi. Ünlü sanatçı Özay da, "Bak, benim ilk verdiğim cevapla aynı" diyerek araya girdi.

"Samimi ve içten olun. Bazı insanlar, çok yakın davranıyorlar ya" şeklinde konuşmasına devam eden Başkan Karalar, "Vatandaş samimi olup olmadığınızı, inanın biliyor. Doğal haliniz de böyle değilse. Yapmacık oluyor. Kalbinizin temizliği, iyi niyetinizi ortaya koymak yüzünüze yansır" diyerek içinden geldiği gibi konuştuğunu söyledi.

"ZIPLAMAYAN BİZDEN DEĞİL"

Tuğba Özay'ın, son çıkan albümünde Tankurt Manas'la birlikte seslendirdiği "Zıplamayan Bizden Değil" isimli hareketli parça ile dans eden sanatçılar Tuğba Özay, Wilma Elles'e Matmazel Güzellik Merkezi Sahibi Meral İbişağa da eşlik etti.