Türk-İş Konfederasyonu Genel Merkez Yönetimi bu yıl 1 Mayıs kutlamalarını Başkanlar Kurulu kararı doğrultusunda Bursa’da kutlayacak. Türk-İş 4. Bölge Başkanlığı ise, Türk-İş’e bağlı Sendikaların üyelerinin katılımı ile Arif Nihat Asya Parkında (Bayraklı Park) 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlayacak.

HAZIRLIKLAR BAŞLADI 

Her ay düzenli olarak Sendika Başkanlarının katılımı ile yapılan Başkanlar Kurulu toplantısı TÜMTİS Adana Şubesi’nde, Şube Başkanı Halil Çekin’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Bölge Başkanı Edip Gülnar’ın Başkanlığında yapılan toplantıda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlama programının eksiksiz ve sorunsuz yapılabilmesi için yapılacak çalışmalar ele alındı.

Edip Gulnar 27 Nissan 12

"Deprem Sonrası Geleceği Kerpiçle İnşa Etmek" Konulu Sempozyum Yapıldı "Deprem Sonrası Geleceği Kerpiçle İnşa Etmek" Konulu Sempozyum Yapıldı

Her detayın en ince ayrıntısına kadar ele alındığı toplantıda kısa bir değerlendirme yapan Türk-İş 4. Bölge Başkanı Edip Gülnar, “Tüm Şube Başkanlarımız, yönetim kurulları başta olmak üzere 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlama programında emekçi kardeşlerimizin yoğun katılımı ile halkımızın Bayraklı Park olarak bildiği Merkez Camii’nin güney cephesinde bulunan Arif Nihat Asya Parkı’nda Hükümetten beklentilerimizi bir kez daha haykıracağız. Ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durumun sorumlusu bizler, alın teri ile çalışan emekçiler değildir. Bizler iş barışının sürmesi, üretimde verimliliğin artması, emeği ile evine helal lokma götüren emekçi kardeşlerimizin haklarının korunması ve daha da gelişmesi için mücadele veriyoruz” dedi.

İNSAN ONURUNA YAKIŞAN YAŞAMA VE ÇALIŞMA ŞARTLARI İSTİYORUZ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününde yoksulluğa, hayat pahalılığına, vergide adaletsizliğe, esnek çalışmaya, kayıt dışı istihdama, taşeronlaşmaya ve sendikasızlaştırmaya ‘DUR’ demek için alanlarda olacaklarını ifade eden Türk-İş 4. Bölge Başkanı Edip Gülnar, Adanalıları Bayraklı Parkta yapacakları 1 Mayıs Kutlamalarına davet etti.