THF Merkez Hakem Kurulu (MHK) Üyesi Kamil Dikici, hakem ve gözlemci eğitimine büyük önem verdiklerini, bu sezon İzmir Urla ve Sivas da 2 kez seminer yaparak hakem ve gözlemcileri sezona hazırladıklarını söyledi.

Kamil Dikici, eski milli sporcu olan Federasyon Başkanı Uğur Kılıç’ın çok nezaketli, bilgili ve donanımlı olduğunu, tüm kurulların önünün açtığını, yeniliklere çok açık olduğunu, ekip çalışmasına önem verdiğini belirterek, “Başta Federasyon Başkanı Uğur Kılıç olmak üzere, MHK Başkanı Hakan Küçükyılmaz ve diğer üyelerle uyum içinde çalışıyoruz” dedi.

Tüm kulüplere eşit davrandıklarını, kulüplerin sorunlarının çözümüne de yardımcı olduklarını belirten Dikici, konuşmasında şunlara yer verdi;

“Eski yıllara oranla çok çağdaş tesislere kavuştuk. Ayrıca; sporcu ve kulüp sayısı arttı. Buna bağlı olarak kadın ve erkek milli takımlarımız ezikliğimizi gidererek Avrupa’da kendilerini hissettirmeye başladık. Hentbolun gelişmesinde hakem ve gözlemcilerin büyük rolü var. Bu nedenle hakem ve gözlemcilerin eğitimine çok büyük önem veriyoruz. Hentbolda forma giymiş, yabancı dil bilen, üniversite mezunu, bilgisayarı çok iyi kullanan eski sporcuların hakem ve gözlemci olmalarını arzuluyoruz. Bu bağlamda; her ilde özellikle eksikliği bulunan bölgelerde hakem kursları açarak kaliteyi artırmayı hedefliyoruz.”

ADANA’DAN KİMLER KLASMANDA

Hentbol Federasyonu MHK’nin yaptığı hakem gözlemci klasmanında yer alan Adanalı kadın ve erkekler şöyle;

A Klasmanı Kadın Hakemler: Tuğba Ayyıldız- Fatma Arı

C Klasman Erkek Hakemler: Aziz Aras-Tahir Toktok

Adana Demirspor Yöneticisinden Flaş Açıklama "Kabul Edilemez" Adana Demirspor Yöneticisinden Flaş Açıklama "Kabul Edilemez"

A Klasman Erkek Gözlemci: Bekir Kulbay, Erol Gülümsek, Mustafa Şeker ve Ramazan Şanıvar

B Klasman Kadın Gözlemciler: Dilek Polat-Yasemin Bağcı

C Klasman Kadın ve Erkek Gözlemciler: Fahri Şahin, Hatice Karahan, İlker Yıldırım, Kadriye Koç ve Ümit Adaş.