Hilton Oteli’n de yapılan sempozyumda ülkenin en ünlü kanser cerrahları, diyetisyen/hemşire/onkologlarını bir araya geldi. 2 gün süren sempozyumda konunun uzmanı bilim insanlarınca çok sayıda sunumla katılımcılar bilgilendirildi. Ayrıca sempozyum kapsamında çeşitli kurslarda düzenlendi.

cem-kaan-parsak-19204825t534rt43t3e43

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kaan Parsak, çok önceden planladıkları bu sempozyumu pandemi ve yaşanan deprem felaketleri nedeniyle bugün gerçekleştirdiklerini dile getirerek,  ülkenin en ünlü kanser cerrahları, diyetisyen/hemşire/onkologlarının sempozyum kapsamında Adana’da bir araya geldiklerini bu durumunda kendileri açısından büyük bir onur ve gurur vesilesi olduğunu sözlerine ekledi. Parsak, sempozyum için 1 yılı aşkın süredir verilen emeğin karşılığını gördüklerini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“karizmasına, büyüsüne, insanına inandığım şehrim Adanamda düzenlediğimiz 2. Cerrahi Onkoloji Sempozyumu 458 katılımlı, enerjisi yüksek, bilimsel ve sosyal açıdan gelen misafirlerimizin takdirlerine nail olacaktır. sempozyumun tüm süreçlerinde emek veren tüm paydaşlara teşekkür ediyorum”

Türkiye'nin En Önemli Cerrahları

Sempozyumun açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da açılış konuşmasında tıp dünyasını bir araya getiren böylesine önemli bir sempozyuma ev sahipliği yapmaktan son derece mutlu olduklarını ifade ederek bu sempozyumun Adana'nın her alanda olduğu gibi sağlık alanında da öncü olduğunun bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin En Önemli Cerrahları

TARİHİ TAŞKÖPRÜ ÜZERİNDE AÇILIŞ KOKTEYLİ YAPILDI 

Sempozyumumuzun ilk gününün ardından akşam saatlerinde tarihi Taşköprü üzerinde birde açılış kokteyli düzenlendi. Açılış kokteylinde Adana'nın geleneksel lezzetleri sempozyuma katılan misafirlerle buluşturuldu. Açılış kokteyline katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Prof. Dr. Cem Kaan Parsak da kebap tezgahına geçerek misafirlere Adana Kebabı yaptı.  

Neler Oluyor? Mültecilerden Rekor Zayi Başvurusu! Neler Oluyor? Mültecilerden Rekor Zayi Başvurusu!