23 ülkeden Türkiye dahil 376 oyuncunun 40 masada yarışacağı uluslararası turnuvada 60 kadın sporcu katılım gösteriyor. Seyircilerin merakla izlediği organizasyonu açılış törenine Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, Federasyon Başkanı Oktay Çimen, Dünya Masa Tenisi Federasyon Başkanı (ITTF)  Petra Sörling, Sarıçam Kaymakamı Murtaza Dayanç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ile spor paydaşları katıldılar.

Uluslararası 11.Veteranlar Masa Tenisi Heyecanı Başladı

ADANA MASA TENİSİNE SAHİP ÇIKMALI
Türkiye’de yapılan masa tenisi turnuvaları içerisinde Adana turnuvasının ilk sırada yer aldığını belirten Organizasyon Komitesi Başkanı Kemal Sağ, “Yurtdışından ve yurtiçinden turnuvaya katılım gösteren tüm sporculara teşekkür ediyoruz. Son derece güzel bir ortamda 11.sini yaptığımız bu turnuvamızın giderek daha fazla kitleye ulaşması bizleri fazlasıyla gururlandırmaktadır” dedi.

Uluslararası 11.Veteranlar Masa Tenisi Heyecanı Başladı

ADANANIN TANITIMINA DEV KATKI
Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, turnuvanın açılışındaki konuşmasında futbol, voleybol, kürek, tenis gibi branşlarda uluslararası sporcular yetiştiren Adana'da böyle bir turnuvanın yapılmasının önemli olduğunu belirterek, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenleri kutladı.

Uluslararası 11.Veteranlar Masa Tenisi Heyecanı Başladı

ITTF BAŞKANI SÖRLİNG 3.KEZ ADANA’YA GELDİ
Geleneksel Uluslararası 11. Veteranlar Turnuvası’na Dünya Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) Başkanı Petra Sörling 3.kez hem onur konuğu hem oyuncu olarak katıldı. Adana Turnuvası’nı uluslararası hale getiren isim olan Dünya Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) Başkanı Petra Sörling, “Mütevazi bütçe ile Adana ve Türkiye’nin tanıtımına dev katkı yapan organizasyon desteği fazlasıyla hak ediyor. Adana’da yerel yöneticilerin bu organizasyonu daha fazla desteklemeleri gerekiyor” diye konuştu.

Uluslararası 11.Veteranlar Masa Tenisi Heyecanı Başladı

GÖSTERİ MAÇLARINA BÜYÜK İLGİ
Konuşmalardan sonra Dünya Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) Başkanı Petra Sörling ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen  ve  Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi ile Adana Valisi Yavuz Selim Köşger  gösteri maçı gerçekleştirdi. 

Uluslararası 11.Veteranlar Masa Tenisi Heyecanı Başladı