Konservatuarla kıyaslanabilecek bir seviyede eğitim gören TEVİTÖL GSP Müzik Bölümü öğrencileri konserde Weber, Brahms, Handel Chopin gibi bestecilerin klasik eserlerini yorumladılar. Yıl boyunca hazırlandıkları konserde ulaştıkları seviyeyi ve gösterdikleri gelişimi gözler önüne seren müzik bölümü öğrencileri, dinleyenlerden tam not aldı. 

Türkiye’nin dört bir yanından akademik potansiyeli yüksek olan çok yönlü öğrencilere, odaklı bir eğitim müfredatı geliştiren Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), uluslararası kabul görmüş bir özel yetenek testiyle seçilen öğrencilerine kazandırdığı çağdaş akademik ve kültürel birikimle onları sosyal etki yaratan öncüler olarak yetiştirmeyi ve bunu gerçekleştirirken maddi imkanı olmayan öğrenciler için fırsat eşitliği yaratmayı amaçlıyor. 

Türkiye’nin özel yetenekli çocuklara yönelik eğitim veren ilk lisesi TEVİTÖL’de, öğrencilerin ve yönetimin yoğun istekleri üzerine 2006-2007 öğrenim yılında kurulan Güher ve Süher Pekinel Müzik Bölümü’ne öğrenciler müzikal duyum sınavıyla seçiliyor. Güher ve Süher Pekinel’in mentörlüğünde, bölüm yöneticisi Gökhan Orallı eşliğinde, konservatuarlarda öğretim görevlisi ve orkestra sanatçısı olan hocalarının desteği ve disiplinli bir çalışmayla eğitim alan öğrenciler, enstrüman hakimiyetine ulaşmak üzere, müziğin yaratıcı ve ilham verici etkisiyle yetiştiriliyorlar. Genel Müzik Eğitimi, Solfej, Türk ve Dünya Müzik Tarihi derslerini kapsayan bir programda eğitim alan TEVİTÖL Güher ve Süher Pekinel Müzik Bölümü öğrencileri, ABD’den Hong Kong’a dünyanın farklı noktalarında  elde ettikleri önemli başarılarla bölümde verilen eğitimin kalitesini ortaya koyuyorlar.