Seyhan ilçesinin Karayusuflu Mahallesi’nde yapılan Mahalle Merkezi’nin açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, siyasiler, muhtarlar ile Karayusuflu ve çevre mahallelerin sakinleri katıldı.

Çok amaçlı salonların ve kütüphanenin bulunduğu Karayusuflu Mahalle Merkezi’nin açılışında söz alan Karayusuflu Muhtarı Ata Dağlı ile Serinevler Mahallesi Muhtarı Kamber Gök, hizmetlerinden ötürü Başkan Zeydan Karalar ve Başkan Akif Kemal Akay’a teşekkür ettiler.

Zeydan Karalar, Karayusuflu Mahalle Merkezini Açtı

HİZMETLERİMİZ ARTACAK

Üretim, eğitim, paylaşım ve kırsal kalkınmaya yönelik hizmetlere ağırlık verdiklerini belirten Akif Kemal Akay, “Bilgi evlerimizin sayısı 16 oldu, 2 kütüphane yaptık, iki de gezici kütüphanemiz var. Zeydan Başkanımızın başlattığı halk kart uygulamasını devam ettiriyoruz ve kapsamını genişletiyoruz. Kırsal kalkınmaya, vatandaşımızın doğup büyüdüğü topraklarda geçimini sağlamasına, mutlu olmasına özel önem veriyoruz. Eğitim merkezlerimizin sayısı artıyor ve engelsiz park yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde hizmetlerimizi artıracağız. Adana’nın eski ihtişamlı günlerine döneceğine inanıyorum” dedi.

Konuşmasına şehitlere rahmet, yakınlarına ve Türk Milleti’ne baş sağlığı dileyerek başlayan Başkan Zeydan Karalar, “Allah’tan memleketimiz için barış, kardeşlik, dirlik, huzur istiyoruz. Ülkemize barış, kardeşlik ve adalet hepimizin sayesinde gelecek” dedi.

Zeydan Karalar, Karayusuflu Mahalle Merkezini Açtı

MALİ MUCİZE VE ARDINDAN DEVASA HİZMETLER…

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde 5 yıl önce göreve başladıklarında şartların çok kötü olduğunu ama pandemi ve deprem gibi büyük felaketlere rağmen, yönetim anlayışını değiştirerek, borcu gelirinin 4 katı olan belediyeyi, geliri borcunun 4 katı haline getirdiklerini, devasa hizmetleri halkla buluşturduklarını anlatan Başkan Zeydan Karalar, “5 bulvar, 3 alt geçit yaptık, 221 cadde ve bulvarı yeniledik, 321 iş makinesi, 111 otobüs aldık, 50 elektrikli otobüs daha alacağız. Adana genelinde asbestli boruları yeniledik, su isale hatları yaptık, eski boruları yenileriyle değiştirdik, su depoları inşa ettik, 4 ilçede arıtma yaptık, Yedigöze’den Su Getirme Projesi’nin temelini attık. Önümüzdeki dönemde 4 arıtma, 8 alt geçit daha yapacağız. 2. Etap Metro ve tramvay hatları hizmete girecek. Mali problemleri geride bıraktık. Daha neler neler yapacağız. Bizim beynimiz, gözümüz, ruhumuz halka hizmette. Adana’ya kendimizi adadık ve 5 yıl daha Adana Adana çalışacağız. Şimdiye kadar oy hesabı, siyasi parti ayrımı yapmadan çalıştık ve bundan sonra da aynı şekilde hizmet vereceğiz. İlçelerimizde görüyorum ki oy oranımız yüzde 50 arttı. Köylerimiz, mahallelerimiz hizmetten memnun. Halkımıza ne yapsak azdır” dedi.

Konuşmaların ardından Karayusuflu Mahalle Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.