Yeniden Refah Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Serdal Sündük, partilerinin 2. Büyük Kongresi’nin ardından bir basın açıklaması yaparak Milli Görüş’ün gerçek temsilcileri olarak seçimlere hazır olduklarını söyledi. 
Yeniden Partisi’nin 2. Olağan Büyük Kongresi’nin ardından Yüreğir İlçe Başkanı Serdal Sündük önemli açıklamalar yaptı.

yrp-yuregir-serdal-sunduk2
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın kongrede seçim startını verdiğini hatırlatan Başkan Sündük; Yüreğir olarak göreve geldiğimiz ilk andan itibaren başta üye sayımızı arttırmak olmak üzere ülkemizin geleceği adına canla başla çalıştık. Sadece Adana’da değil tüm Türkiye’de en fazla üye yapan ilçe teşkilatlarından birisi olduk. Genel Başkanımızın emriyle bugün itibariyle seçime hazırız. Bundan sonra daha çok çalışacak ve partimizi iktidara taşıyacağız inşallah" dedi.
Milli Görüş anlayışının Necmettin Erbakan’dan kendilerine miras kaldığını ve bugün Milli Görüş’ün bayraktarı, gerçek temsilcileri olarak Yeniden Refah Partisi’nin milli bir duruş sergilediğini bu yüzden de yapıcı muhalefet anlayışıyla siyaset yaptıklarını vurgulayan Başkan Sündük açıklamalarını şöyle sürdürdü;
"Kongremize dünyanın dört bir yanından saygın konuklar ve ülkemizde siyaset yapan tüm partilerin temsilcileri katıldı. Bu tablo bile tek başına Yeniden Refah Partisi’nin duruşunun, birleştiriciliğinin önemli bir göstergesi. Muhalefetteyken bunu başaran ikinci 40 yılda Allah’ın izni ile iktidar olduğunda çok daha güzel işleri başaracak ve hem ümmetin parçalanmışlığını bitirecek hem de yeniden büyük Türkiye’yi inşa edecektir. 

yrp-yuregir-serdal-sunduk-1
Bu yolda Yüreğir Teşkilatı olarak biz de karınca misali, gücümüz yettiğinde Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın yanındayız. Milli Görüş sancağını gururla taşıyan Yeniden Refah Partisi iktidar olduğunda bebeğinden, yaşlısına, erkeğinden kadınına toplumun her kesimi refaha erecek. Aile yeniden toplumun temeli olacak. Asgari ücretliler başta olmak üzere tüm sabit gelirlilerin maaşları artacak. Öğrencilerimiz eğitim olanaklarında dünyayla yarışacak. Biz hazırız, Türkiye hazır." 
Ankara’da gerçekleştirilen kongreye katılan Yüreğir teşkilatına ve partililere teşekkür eden Yeniden Refah Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Serdal Sündük; "Türkiye’nin Fatih’inin arkasında Yüreğir’in Serdar’ı olarak dim dik yürüyoruz. Bu gücü de elbette ilçe yönetimimizden, teşkilatımızdan ve üyelerimizden alıyoruz. Hepsi bizim için çok kıymetli. Bu birlik ve beraberlikle önce Yüreğir’de ardından Adana’da ve tüm Türkiye’de yönetime talibiz. Değişime hazırız" ifadelerini kullandı.