banner834

Adana'da "Bağlantı yolu" tartışması

Adana'da Büyükşehir Belediyesi, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otobanının, şehir için geçişinde trafiği rahatlatmak için yapımına önceki belediye yönetimi döneminde başlanan ancak şimdiye kadar tamamlanmayan bağlantı yolunu hizmete açtı.

Adana'da "Bağlantı yolu" tartışması

Yeni yapılan Türkmenbaşı Bağlantı Yolu'nun açılmasıyla birlikte şehir içinden otobana giriş-çıkışlarda rahatlık olması beklenirken tam tersi bir durum yaşandı.  Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, kendi sorumluluk alanındaki otoyolda yıllardan beri hizmete açık olan ve çok kullanılan iki önemli bağlantı yolunu kapattı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan bağlantı yolu

Kasım Ener- Mücahitler Bulvarı ve Tellidere-Mavi Bulvar bağlantı yolları kapatılınca TAG Otoyoluna giriş çıkışlarda büyük sıkıntı yaşandı.

Otobanda girmek ve çıkış yapmak isteyen araçların başvurduğu iki bağlantı noktasının kapatılmasıyla kilometrelerce kuyruklar oluştu. Başkan Karalar ise sosyal medya hesabından konu hakkında açıklma yaptı. Başkan Karalar şunları yazdı:

“Vatandaşlarımızın dikkatine! Türkmenbaşı otoyol bağlantısı açıldı ancak önceki dönem yapılan protokol gereği Kasım Ener – Alparslan Türkeş ve Tellidere – Mavi Bulvar otoyol bağlantıları bugün Karayolları tarafından kapatıldı”

Şimdi mağdur olan vatandaş, siyasi munazaralar nedeniyle yaşanan sıkıntının giderilmesini bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER