Yüreğir Belediyesine ihale tepkisi!

Yüreğir Belediyesi mülkiyeti kendinde olan taşınmazları, halkın taziye evi ve kapalı semt pazarı gibi talepleri varken hale ile satışa çıkarması bölge halkının tepkisine neden oldu.

Yüreğir Belediyesine ihale tepkisi!
banner686

Satıştan gelen tebligatla haberi olan Havutlu Mahalle Muhtarının bilgisinin alınmadığı öne sürülürken bölgede taziye evi ve kapalı semt pazarı talepleri olduğu belirtildi.

Konuyu gündeme taşıyan Yüreğirli genç İnşaat Mühendisi Muhammet Erginkara hizmet talepleri varken satışın yapılmasının doğru olmadığını söyledi.  Sosyal medya hesabından Havutlu halkının taleplerini gündeme taşıyan Muhammet Erginkara, Sosyal medya hesabından şu görüşleri paylaştı;

"YÜREĞİR'DE İSİM DEĞİŞTİ ZİHNİYET AYNI

Yüreğir Belediyesi Havutlu Mahalle sınırları içerisinde bulunan belediyeye ait arazileri mahalle muhtarı görüşü alınmadan keyfi bir karar ile adrese teslim satışa çıkarmış.
Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir'e sormak gerekiyor;
Belediye ait arazileri satıp birilerine adrese teslim yapmak yerine mahallede eksik olan taziye evi, kapalı semt pazarı gibi belediye tarafından halka hizmet adına kullanmak daha doğru olmazmıydı?"

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner765