Adana’da karla mücadele!

Türkiye'nin en sıcak kentlerinden olan Adana'da karla mücadele sürüyor. Bu haberi okuyan Adana dışındaki bir kişi kesin haberin "Zaytung Haberi" olduğunu zanneder. Ancak Adana'nın kuzey ilçeleri kar altında. Ve Meteoroloji önümüzdeki günlerde de Adana için kar yağışı uyarısı yaptı.

Adana’da karla mücadele!
banner686

Adana Büyükşehir Belediyesi kentin kuzey ilçelerinde karla mücadelesini aralıksız sürdürüyor. Yol müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucu ilçelerde kapalı yol bulunmazken, aynı ekipler jandarma ve sağlık ekiplerinden gelen destek çağrılarına da yanıt veriyor.  Soğuk hava dalgasıyla birlikte kar yağışının devam ettiği Adana’nın kuzey ilçelerinde yolların açık kalması için Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece gündüz çalışıyor.

KAPALI ANA YOL YOK

Toroslarda

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol İşleri Şube Müdürlüğü Ekipleri; Kozan, Aladağ, Saimbeyli, Tufanbeyli, Feke, Pozantı ve Karaisalı Kızıldağ bölgesinde tam donanımlı araç ve teçhizatla çalışma yürütüyor.

Yollarda tuzlama çalışması da yapan ekipler dozer, loder ve greyderler ile kapanan yolları ulaşıma açıyor. Kozan’ın köy yolları ile Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke ve Aladağ’ın köy yollarında etkili olan kar yağışına karşı erken alınan tedbirlerle yollar açık tutuluyor. Alınan ihbarları anında değerlendiren yol ekipleri hummalı çalışmaları sonucunda vatandaşın mağdur olmasını önlüyor.

BESİCİLERE YARDIM

İlçe ve köy yollarındaki ulaşımı açık tutmak için yoğun çaba harcayan ekipler bu arada kendilerine gelen yardım çağrılarına da duyarsız kalmıyor.

Özellikle jandarma ve sağlık ekiplerinin destek çağrılarına anında yanıt veren ekipler mezralardaki besicilerin kapanan yollarının açılmasına da katkı sağlıyor. Adana’nın 7 ilçesinde aralıksız karla mücadelesini sürdüren ekipler, 7/24 nöbet tutuyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER