Bugün açıklanan enflasyon oranları ve kamu personellerinin 2023 yılında alacağı maaşları değerlendiren Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal; "Kamu görevlileri de asgari ücretliler gibi enflasyona ezdirilmiş ve yoksulluğa mahkûm edilmiştir. Bu düzeni değiştirecek tek irade Yeniden Refah Partisi’dir. Bizim iktidarımızda tüm sabit gelirliler ve emekliler insanca yaşayabilecek düzeyde maaş alacaklar" dedi.

Memur ve emeklilerin maaş zamları için en kritik veri olan Aralık ayı enflasyonu kamuoyuyla paylaşıldı. TÜİK, Aralık ayı enflasyonununyüzde 1,18, yıllık enflasyon ise yüzde 64,27 olduğunu açıkladı.


Açıklamanın ardından bir basın toplantısı düzenleyen Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal şöyle konuştu:

"Hepimiz biliyoruz ki açıklanan rakamlar gerçekçi değil. Hükümetin açıkladığı rakamlarla halkın hissettiği arasına uçurum var. Alım gücümüz gibi sabit gelirlilerin maaşları da her geçen gün düşüyor, eriyor. Bu kötü gidişatı durduracak tek bir irade var o da Yeniden Refah Partisi’dir" dedi. 
Açıklanan rakamlarla memur ve emeklilerin maaş zam oranlarının da şekillendiğini hatırlatan Baysal; "Memur ve memur emeklilerin enflasyondan doğan zam oranı yüzde 16,48, SGK ve BAĞ-KUR emeklilerin zam oranı ise yüzde 15,4 oldu. Bu rakamlarla geçinebilmek mümkün değil. Refah payı ile düşündüğümüzde dahi memur da emekli de yoksulluk sınırının altında maaş almaya devam edecek. Bu kötü gidişatı ancak Yeniden Refah Partisi değiştirebilir. Yeniden Refah gelecek, asgari ücretlinin de memurun da emeklinin de yüzü gülecek"

54. Refah Yol Hükümeti’nde Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığında sabit gelirlilerin maaşlarına Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş oranlarda zam yapıldığını hatırlatan Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal açıklamalarını; "Yeniden Refah Partisi olarak asgari ücretin en az 14 bin lira seviyesine çıkartılmasını, yüzde 150 maaş zammı yapılması gerektiğini ifade etmiştik. Hükümet bunu gerçekleştiremedi. Şimdi de memur ve emekli maaşlarında istenilen zam oranları verilmedi. Bu iktidar halkını düşünmüyor. Milletimizin teveccühü ile iktidara geldiğimizde halkımızın alım gücünü arttıracağız ve tüm sabit gelirlilerin insanca yaşaması için gerekli olan ücret artışlarını gerçekleştireceğiz. Daha önce yaptık. Yine yapacağız" sözleriyle tamamladı.