Yeniden Refah Partisi Pozantı İlçe Kongresi’nde Selçuk Coşkun oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alarak yeni İlçe Başkanı oldu. Kongrede bir konuşma yapan İl Başkanı Selahattin Baysal; "Yükümüz ağır, yolumuz uzun ama bu milletin emanetini en güzel şekilde değerlendirmek için var gücümüzle çalışmaya söz veriyoruz" dedi.

Yeniden Refah Partisi Pozantı İlçe Kongresi

Yeniden Refah Partisi Pozantı İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi Pazar günü gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlene kongreye partililer ve vatandaşlar katıldı.

Divan heyetinin oluşmasının ardından kongreye geçildi. 
Kongrenin başında bir selamlama konuşması yapan Selçuk Coşkun; "Bugüne kadar Yeniden Refah Partisi’nin bir ferdi olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza bundan sonra ilçe başkanı olarak devam edeceğiz. Fert fert görüşüp kapı kapı dolaşıp davamızı anlatacağız. İlçemize Yeniden Refah’ın mührünü vuracağız. Dr. Fatih Erbakan’ın öncülüğünde asla pes etmeden, hedeflerimizden ve ideallerimizden vazgeçmeden, millet adına, doğru politikalarla dürüst siyaset nasıl yapılır herkese göstereceğiz" dedi.
Selçuk Coşkun’un ardından katılımcıların coşkulu tezahüratlarıyla kürsüye çıkan Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal salondakilere Genel Başkan Fatih Erbakan’ın selamını iletti.


Fatih Erbakan ile yol arkadaşlığı yapmaktan dolayı gururlu olduğunu vurgulayan Başkan Baysal; "Kıymetli Hemşerilerim! Ülkemizde onlarca siyasi parti var. Bunları çoğu tabela partisi. Tabela partisi olmayanların içindekilerin çoğu da rant partisi. Rant partisi olmayanların içindekilerin çoğu isebu milletin değerlerine düşmanlıkbesleyenlerin oluşturduğu gaflet partisi. Biz ne tabela partisiyiz, ne rant partisi ne de gaflet partisiyiz. Biz iktidarın tek alternatifi olan Yeniden Refah Partisi’yiz.
Biz bu milletin bağrından çıkıp gelmiş, çok kısa bir süre içinde Cumhuriyet tarihi boyunca yapılamayanları yapmış, omurgalı duruş ve milli görüş düşüncesini beyinlere nakşetmiş mücahit Necmettin Erbakan’ın öğrencileriyiz. Bugün onun yolunda ilerleyen, onun çilesine talip olan, onun derdi ile dertlenen oğlu Dr. Muhammed Fatih Erbakan ile bu kötü gidişatı durduracak kadrolarız. Halkımıza yeniden refah ve huzur ortamını sağlayacak siyasetçileriz. Şimdi kutlu bir seferdeyiz. Allah’ın izniyle yolun sonunda zafer de bizimdir" dedi.

Yeniden Refah Partisi Pozantı İlçe Kongresi
Selahattin Baysal’ın konuşmasının ardından oylamaya geçildi. Tek liste halinde gidilen kongrede Selçuk Coşkun oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alarak Yeniden Refah Partisi Pozantı İlçe Başkanı seçildi.