Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana’nın Zafer Bayramı olarak kutladığı bir 5 Ocak gününde yazdığı ‘Bayrak Şiiri’ ile anılan Arif Nihat Asya’nın sonsuza dek gönüllerde yaşamaya devam edeceğini söyledi.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Bayrak Şairi Arif Nihat Asya’nın vefatının 49. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

İLHAM VEREN ŞEHİR: ADANA

“Siyasetten, kültür ve sanata, sanayiden spora değin sayısız isimleri bağrında yetiştiren ve ülkemize kazandıran Adana’mız sadece bereketli değil aynı zamanda ilham kaynağıdır. Milli Mücadelenin başlatılmasında Cumhuriyeti’mizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, MHP’nin kurulmasında Başbuğ Alparslan Türkeş’e ilham veren Adana,  Bayrak Şairi’miz Arif Nihat Asya’ya da esin kaynağı olmuştur.”

BAYRAK ŞİİRİ İLE EBEDÎLEŞTİ

“Milletimizin milli ve manevi değerlerinin yeşermesinde, yücelmesinde katkılar sunan kahramanlardan biri de kuşkusuz Arif Nihat Asya’dır. Öğretmenlik mesleğini icra ederken pek çok öğrenciyi ülkemizin geleceği için yetiştiren Asya, yazdığı eserleri ile de hayatımıza dokunmaya devam etmiştir. Nitekim, 1940 yılında Adana’mızda kutlanan 5 Ocak Zafer Bayramı’nda okuduğu Bayrak Şiiri ile gönüllerde bayraklaşmış, ebedîleşmiştir.”

5 OCAK GECESİNDE YAZDI

“Merhum Arif Nihat Asya, gündüz bayramın kutlandığı programda okuduğu Bayrak Şiiri’ni, aynı günün gecesinde uyumamış ve bir ilham ile yazmıştır. Bugün ise Bayrak Şiiri dillerde, gönüllerde okunmaya, yüksek manası ile Türk gençliğine, aziz milletimize esin kaynağı olmaya devam etmektedir.”

SEYHAN MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

“1950’de ‘Seyhan Milletvekili’ seçilerek Adana’mızı temsil eden, Adana’mızın Zafer Günü’nde 5 Ocak 1975’te 71 yaşında aramızdan ayrılan Bayrak Şairi’miz Arif Nihat Asya’yı rahmetle, minnetle, dualarla anıyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”