MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 1946 yılından itibaren yerli üretimi ve kullanımını teşvik etmek için 12-18 Aralık tarihlerinde okullarda kutlanan “Yerli Malı Haftası”nın 1983’ten itibaren “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” adıyla uygulamada olduğunu hatırlattı.

“YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM ELBETTE ÇOK ÖNEMLİ”

Bu hafta münasebetiyle mesaj yayımlayan Başkan Kanlı, şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye için her alanda yerli ve millî üretim elbette çok önemlidir. Dünyada öne çıkan, aranan ve kullandığımız her Türk malı ürün için hepimiz gurur duyuyoruz. Bugün özellikle millî savunma alanında üstün teknoloji ürünleri hem göğsümüzü kabartıyor hem de milletimize güven veriyor. Ancak bu noktada, en az mal ve hizmetler kadar ve belki de daha önemli olan değerleri unutmamalıyız.”

 “BÜTÜN MAL VE HİZMETLERİN TEMELİNDE İNSAN VAR”

“Üretilen bütün mal ve hizmetlerin temelinde ve ardında insan olduğu gerçeğini, insanın fikir teri, alın teri olduğunu göz ardı edemeyiz. Bu nedenledir ki ‘İnsan’ı, özellikle ‘Millî düşünen ve manevi değerlerine bağlı insan’ı merkezine alan bir sistemi mutlak surette inşa etmeliyiz. Yani üretim de fikirler de yerli ve millî olmalıdır.”

“TÜRKÇE DÜŞÜNEN, TÜRKÇE YORUMLAYAN…”

“Meselelere Ankara’dan bakan, Türkçe düşünen, Türkçe yorumlayan, Türkçe tavır koyan, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin veciz ifadeleriyle ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen, diyebilen nesilleri yetiştirecek bir eğitim modelini zorunlu görüyoruz. Unutulmamalıdır ki bugün gönül coğrafyamızı kan ve gözyaşına boğan emperyalizmin panzehri milliyetçiliktir.”

“ISLAH EDİCİ, ÖNLEYİCİ PROJELER GELİŞTİRİLMELİ”

“Bu vesileyle belirtmek gerekir ki yabancı merkezlere bağlı çalışan; dinî, millî duyguları istismar eden gayrimillî örgütlere, sözde STK’lara ve eğitim kurumlarına, bölücü basın-yayın organlarına yönelik ıslah edici, önleyici projeler geliştirilmelidir.”

“ALTINCI NESİL UÇAKLARI DA YAPMALIYIZ AMA…”

Müzeyyen Şevkin “Adanalılar, Havaalanını Kapattırmayacak” Müzeyyen Şevkin “Adanalılar, Havaalanını Kapattırmayacak”

“Evet; Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefinde ülkemizi savunmak, tarihin yüklediği misyonumuzu yerine getirmek için en etkili füzeleri, beşinci, altıncı nesil uçakları mutlaka yapmalıyız. Bununla beraber yerli ve millî düşünen, ‘Önce ülkem ve milletim’ diyebilen, ölümüne vatanımızı savunacak, bir tokat yüzünden yurt dışına kaçmayacak nesilleri de inşa edecek sistemin devreye alınmasını hayati derecede önemli görüyoruz.”

Editör: Murat BERHUN