Adana'da 30 Ağustos coşkusu (Video Haber)

Adana'da 30 Ağustos Zafer Bayramının 94.yılı coşkuyla kutlandı.

banner560

Atatürk Parkı’nda saat 08.00’de yapılan çelenk töreni, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç  ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün anıta çelenk koymasını takiben askeri bando eşliğinde saygı duruşu yapılarak, İstiklal Marşımız okunurken, bayrağımız göndere çekildi.  
Vali Demirtaş, Tümgeneral Atınç, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş ve Başkan Sözlü, çelenk törenine katılan protokol ve kurum temsilcilerinin de bayramlarını kutladılar.
Çelenk törenine, esnaf ve sanatkarları temsilen Birlik Başkanı Nihat Sözütek ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü ve Adana Geri Dönüşümcüler Esnaf Odası Başkanı Kemal Deniz, Adana Sütçüler ve Yoğurtçular Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, ile yönetim kurulu üyeleri de törenlere katılarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamanın sevincini paylaştılar.

banner595
Zafer Bayramı’nda, Adana’da hizmet veren tüm toplu taşımacı esnafı ile esnaf ve sanatkarlar da araçları ve işyerlerine Türk Bayrağı asarak kutlamalara destek oldular.

Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından Valilik makamında 08.30’da tebrik töreni düzenlendi. Vali Mustafa Demirtaş, 6.Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından törene katılanların tebrikleri kabul edildi.
Törenler, ülkedeki asayiş olayları nedeniyle, şenlik ve resepsiyonlar ile Uğur Mumcu Meydanı’ndaki geçit töreni de iptal edildi 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580