ÇDSO'dan muhteşem konser

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) “Cumhuriyet Bayramı Konseri”nde solist olarak, trombon sanatçısı ve aynı zamanda muhteşem bir sese sahip olan Tuncay KAYIŞ’ı ağırladı.

ÇDSO'dan muhteşem konser
banner560

Orkestra şefi Murat GÖKTAŞ’ın yönetimindeki konser 28 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşti. Klavyede Alptekin GÜLTEKİN, basgitarda Koray KILIÇ, bağlamada Emre YILDIRIM, davulda Zafer GERDANLİ misafir solist olarak yer aldılar. Elbette ki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları müzik ziyafetinin yine baş aktörleriydi.
Programda, F.von Suppe’nin Hafif Süvari Uvertürü ve L.E.Larsson’un Trombon Konçertosu ile açılışı yapıldı ve Çanakkale Türküsü, Hekimoğlu, Yemen Türküsü, What a Woderful Word gibi sevilen şarkıların seslendirildi.

İzmir Marşı ile birlikte Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Çocuk Korosu ve Gençlik Korosu sahneye çıktı.Onuncu Yıl Marşı ve Fikrimin İnce Gülü şarkısı ile sonlandırılan program, Adanalı sanat severlerin unutamayacakları bir konser oldu. 

ÇDSO: Çukurova Devlet Senfoni Okestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir.Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Flarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir.Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyrak,köylerde, cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri vermektedir.ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER