ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencilerinden sergi

Farklı tasarımları ve çalışmalarıyla adından söz ettiren Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Grafik Bölümü tarafından açılan Alternatif Film Afişleri Sergisi sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencilerinden sergi
banner560

ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi sergi alanında sergilenen film afişleri hakkında bilgi veren Öğretim Görevlisi Derviş İlker Gül stüdyo fotoğrafçılığı dersi kapsamında dersi eğlenceli hale getirmek amacıyla yeniden afişleri tasarladıklarını söyledi.

Var Olan Film Afişlerini Yeniden Tasarladılar.

16 öğrencinin 42 çalışmasının yer aldığını belirten Öğretim Görevlisi Gül, “Var olan film afişlerini tekrar canlandırmak istedik. Kostümleriyle, o müzikleriyle, jest ve mimikleriyle, hepsini bir yaşayalım dedik ve bu filme alternatif bir afiş oluşturmayı planladık. Bir tasarımcı olarak ‘biz olsak bu işleri nasıl tasarlardık’ diye kendi yorumumuzla bazılarını birebir çalışıp ikinci versiyonlarında alternatiflerine çalıştık. Önce bir havasına girdik ve birebir çalışıp sonrasında da bunlara alternatif olan afişler oluşturduk. Bunu da paylaşmak istedik ve böyle bir sergi açtık.” dedi.

Sergi sonunda öğrencilere katılım ve teşekkür belgeleri bölüm öğretim elemanları tarafından takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572