Seyhan Belediyesi, Adana’yı Temsil Edecek

Hatay’da yapılan bölge yarışmalarında “Yıldızlar” dalında bölge şampiyonu olan Seyhan Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Tekirdağ’da düzenlenecek olan Yıldızlar Kategorisi Türkiye Şampiyonası’nda Adana’yı temsil etmek için bu kente gitti.

Seyhan Belediyesi, Adana’yı Temsil Edecek
banner560

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun organize ettiği Yıldızlar (Düzenlemeli – Düzenlemesiz Dal) Türkiye Şampiyonası 02 – 04 Eylül 2016 tarihleri arasında Tekirdağ’da gerçekleşecek. Tekirdağ’da gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası’nda Adana’yı 30 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihinde Hatay’da yapılan bölge şampiyonasında birinci olan Seyhan Belediyesi Halk Oyunları Ekibi temsil edecek. Adana’yı temsil edecek ekip Tekirdağ’a gitti.

BAŞKAN KARALAR BAŞARILAR DİLEDİ

Elde ettiği başarılarla sürekli olarak gündeme gelen ve katıldığı ulusal yarışmalarda Adana’nın göğsünü kabartan Seyhan Belediyesi Halk Oyunları ekibi yeni başarılar elde etmek için Tekirdağ’a gitti. Adana’nın halk oyunlarında iftiharı olan halk oyunları ekibine şimdiye kadar elde ettiği başarılar için teşekkür eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ekibine güvendiğini ve Tekirdağ’dan şampiyon olarak döneceğine inandığını söyledi. Başkan Karalar, “Seyhan Belediyesi Halk Oyunları ekibimiz yıllardır elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettirdi. Tekirdağ’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda şehrimizi temsil edecek olan ekibimize güvencimin tam olduğunu belirtmek isterim. Ben inanıyorum ki her turnuvadan alnının akıyla çıkan halk oyunları ekibimiz bu turnuvadan da şampiyonlukla dönecektir. Ben tüm ekibimize başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580