Tufanbeyli Belediyesi'nden çocuklara tiyatro şöleni

Adana'nın Tufanbeyli İlçesi'nde anasınıfı ve ilköğretim okulu öğrencileri 'Canlanan Masallar' adlı tiyatro oyununu izledi.

Tufanbeyli Belediyesi'nden çocuklara tiyatro şöleni

Tufanbeyli Belediyesi tarafından, Tufanbeyli Kaymakamlığı'nın da desteğiyle organize edilen, Muharrem Buhara'nın kaleme aldığı, Muhittin Yeşilova'nın yönettiği ’Canlanan Masallar' adlı eğitici oyun, Hükümet Konağı Konferans Salonu’nda gösterime sunuldu. 10 seans ve 2 gün devam eden oyunu ilçe merkezinin yanı sıra servis araçlarıyla taşınan köy okullarındaki öğrencilerin tamamı izledi.
Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü de eşi ve çocuklarıyla birlikte izlediği oyunda, masal kahramanlarının başından geçen olaylar mizahi bir dille anlatılıyor.

banner625

Çocukların tiyatro sevincine ortak olan Başkan Ergü, "Çocuklarımız tiyatroda eğlenirken verilen mesajlarla da bilgilendiler. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların eğitimleri bizim için çok önemli" dedi.
Tufanbeyli Belediyesi geçen yıl da Nihat Bilge yönetimindeki ’Bizimkiler Trafikte’ adlı eğitici oyunu ücretsiz olarak çocukların izlenimine sunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz