İHP Başkanı Berhun’dan “Gazeteciler günü” mesajı

İnternet Habercileri Platformu (İHP) Başkanı Murat Berhun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, 7 gün 24 saat her an halkın doğru bilgiye ulaşması için mesai harcayan basılı, görsel ve digital medya çalışanı tüm gazetecilerin gününü kutladı

İHP Başkanı Berhun’dan “Gazeteciler günü” mesajı

Gazetecilerin hayatın her alanında kamuoyunu doğru, tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilendirmek adına önemli bir görevi üstlendiğini ifade eden İHP Başkanı Berhun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde , gazeteciliğin, toplumun özgürlük simgesi olduğunu, gazetecilerin iş güvencesinin de toplumun haber alma özgürlüğünün teminatı olduğunu söyledi.

banner625
İnternet Habercileri Platformu (İHP) Başkanı Murat Berhun açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Gazetecinin bağımsızlığı, toplumun gerçekleri öğrenme hakkının teminatıdır. Gazetecilik mesleğinin etik değerleri, toplumun bilgi edinme hakkının teminatı olarak görülmektedir.Bir sistemin ne derece demokratik olduğu basın yayın organlarının tarafsızlığı ve gazetecilerin çalışma koşulları ile doğru orantılıdır. Ne yazık ki ülkemizde gazetecilik görevini yerine getirmek isteyen basın emekçileri her geçen gün daha da artan sıkıntılarla ve baskılarla karşı karşıya kalmaktadırlar. İçinde bulunduğumuz tüm olumsuz şartlara rağmen büyük özverilerle görevini yapan tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz