Yeni Adana Gazetesi’nden seri ziyaretler

25 Aralık 2017 tarihinde 100 yaşına girecek olan Yeni Adana Gazetesi, bu kapsamda ziyaretlerini sürdürüyor. Yeni Adana 100. Yıl Düzenleme Komitesi Üyeleri, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ile görüştü.

Yeni Adana Gazetesi’nden seri ziyaretler

Düzenleme Komitesi adına konuşan Adana eski Milletvekili Ziya Yergök, Gazetenin doğuşundan bugüne kadar geçirdiği dönemi özetledi. Yergök, Yeni Adana’nın tarihine saygılı, Adana’nın bir değerine sahip çıkan gönüllüler olarak 100. Yılı görkemli bir şekilde kutlamak istediklerini ifade etti.Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ da, bu konuda belediye olarak gereken katkıyı sunacaklarını söyledi.

banner560

ABTÜ’YE ZİYARET

Yeni Adana 100. Yıl Düzenleme Komitesi Üyeleri daha sonra Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’ı ziyaret etti.Sarıçam’da yeni açılan kampusta gerçekleşen ziyarette Rektör Tümay, 64 bin metrekare alanda konuşlanmaya başlayan üniversitelerinde üretime başladıklarını ve en geç 10 yıl içinde çok güzel ürünler alacaklarını ifade etti. Üniversite ile ilgili teknik bilgiler veren Rektör Tümay’a, Yeni Adana Gazetesi’nin 100. Yıla Doğru adlı kitabı verildi.Yeni Adana 100. Yıl Düzenleme Komitesi Üyeleri ziyaretten sonra Adana Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Kütüphanesi’ni gezerek Kütüphane Müdürü Ahmet Karataş’tan kütüphane hakkında bilgiler aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621