Yüreğir Belediye Başkanı Çelikcan, ÇGC’yi ziyaret etti

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ilçenin çehresini modern donatılarla tanzim etmek için yoğun çaba harcadıklarını, bu amaçla bir yandan vatandaşa açık yeşil alanları çoğaltırken diğer yandan sosyal konut yapımına önem verdiklerini söyledi.

Yüreğir Belediye Başkanı Çelikcan, ÇGC’yi ziyaret etti

Çelikcan, “Belediye olarak sosyal konut projemiz gündemde. Bunun için 83 dönümlük arsa satın aldık. Bu arsanın 40 dönümü üzerine 600 sosyal konut yapımını gerçekleştireceğiz. Proje çalışmaları devam eden sosyal konutların yapımına 2-3 ay içerisinde başlamayı hedefliyoruz” dedi.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, göreve yeniden seçilen Başkan Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyelerine başarı dileyen Çelikcan; objektif, basın etik kuralları içerisinde gazetecilik yapan medya mensuplarına herkesim gibi kendilerinin de  saygı duyduğunu ve başarı dilediklerini belirtti, bu arada yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi verdi.
Ülke ve bölge gündeminin de ele alındığı ziyaret esnasında; yerel yönetimlerin birlik ve beraberlik içerisinde hizmet vermesinin büyük önem taşıdığına vurgu yapan Çelikcan, “Kamunun parasını son kuruşuna kadar en iyi şekilde ve doğru değerlendirmek lazım. Özellikle vatandaşların kullanımına açık olan yeşil alanlar, park ve bahçeler işgal altında olmamalı. Yüreğir’de bu konuya büyük hassasiyetle yaklaşıyor ve gereğini yapmaya çalışıyoruz. Sosyal konut projesinin uygulanacağı alanda, 6 dönüm üzerine çok amaçlı spor kompleksi de yapılacak. Burada bowling, fitness, masa tenisi sporlarının yanısıra okuma salonları, kapalı yüzme havuzu yeralacak ve ilçemizdeki büyük bir eksikliği gidermiş olacak. Burada hedef kitlemiz; kadın ile ilk ve ortaokul öğrencileridir. Bu tesiste en iyi şekilde spor yapmalarına imkan hazırlayacağız” diye konuştu.
YEŞİL ALAN ARTACAK
Seyhan Nehri kenarında yeralan ve fidanlık olarak kullanılan 80 dönümlük arazinin Yüreğir Belediyesi’ne kazandırıldığını, böylece toplamda 120 dönümlük bir sahanın yeşil alan olarak projelendirme çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Çelikcan, burada sosyal tesislerin yanısıra yürüyüş ve bisiklet yolu yapılacağını, bisikletlerin yurttaşlara belediye tarafından temin edileceğini kaydetti.
Çelikcan, referandum çalışmalarında demokratik kurallar içerisinde davranan, çalışan herkes ve her kesime tercihlerinden dolayı saygı duyacaklarını da belirterek, “Belediye başkanı olarak hizmet verirken asla siyasi ayrım yapmam, herkese eşit davranırım. Ancak seçim döneminde partimin verdiği görevi de en iyi şekilde yerine getiririm” ifadelerini kullandı.

banner625
‘EN BÜYÜK SIKINTIMIZ SOSYAL TESİS’
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, kente hizmet veren tüm çevrelere minnet borçlu olduklarını söyledi. Yüreğir Belediyesi ile her zaman iyi diyalog içerisinde bulunduklarını ifade eden Esendemir, ÇGC olarak en büyük sıkıntılarının sosyal tesis için yer bulamamak olduğuna dikkat çekerek, bu konuda yerel yönetimlerden destek beklediklerini kaydetti.
Esendemir, “ÇGC; Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına faaliyet gösteren dernekler statüsündedir. Cemiyetimize yaraşır sosyal bir tesis aynı zamanda Adana’da gelişmişliğin de göstergesi olacaktır. ÇGC Yönetim Kurulu olarak; Adana’nın gelişimine katkı sağlayacak projelerin yanında yeralmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Ziyarete ÇGC Başkan Yardımcısı Sait Güleç, Mali Sekreter Mutlu Mete, Yönetim Kurulu üyeleri Süreyya Uri Aksoy ve Hüseyin Arat da hazır bulundu.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz