Yeşilçam’a yeni soluk!

Türk sinemasında Adana’nın çok önemli bir yeri var. Çukurova’nın bereketli topraklarında edebiyat alanında bir çok önemli sanatçı yetişti. Son yıllarda bu özelliğini kaybetse de Adana’nın Yeşilçam’daki yeri tartışılmaz.

Yeşilçam’a yeni soluk!

Özellikle sanayileşmede bir zamanlar ilk akla gelen kent olan Adana, bu özelliğiyle de Kültür-Sanat alanında da ilk sıralarda yer alıyordu.  Başta işsizlik olmak üzere bir dizi sorunla boğuşan Adana’dan yeşilçam’a yeni bir soluk geldi.

Uzun yıllardır Adana’da fotoğraf sanatçılığı yapan, basın-yayın organlarında çalışan Serdar Kürkbaba’nın en büyük özelliği, Yeşilçam’a olan bağlığı ve sevgisi.

Yeşilçam’ın emektarlarının da yakından tanıdığı, Adana’ya geldiklerinde arayıp-sordukları, sevip-saydıkları Serdar Kürkbaba, son olarak senaryosunu yazdığı, yapımcılığını üstlendiği ve başrol oyunculuğunu yaptığı, “Kimsin lan sen” adlı filmini tamamladı.

banner625
Çekimlerine Kahramanmaraş’ta başlanan ve Osmaniye, Adana, Tarsus, Mersin, Silifke ve Susanoğlu’nda devam edilen, “KİMSİN LAN SEN” adlı filmin çekimleri tamamlandı.

Yönetmenliği ve oyunculuğunu Adanalı fotoğraf sanatçısı Serdar Kürkbaba’nın yaptığı filmde Emine Şule, Ökkeş Avgın, Mustafa Dik, Mehmet Kaçıra, Mahmut Hazım Kısakürek, Ebru Dalan, Goncagül Şen, Esra Dalan, Abdullah Can, Emel Akçalıer, Ümran Aydın, Murat Cankoy, Kadir Mahcuhan, Serdal Yangınlaroğlu, Ahmet Turan Üngör, Esma Bütün Üngör, Hanifi Keleş, İlhami Besler, Kadir Parlak ve Ekrem Akbalık rol aldı.


Konuk oyuncu olarak da Yeşilçam’ın ünlü simalarından Aytaç Arman, Bahar Öztan, Engin Çağlar ve Yavuz Karakaş da filme katkıda bulundu.

Geliri engelli çocuklara aktarılacak olan filmde, zorlu yaşam koşulları gereği ve maddi imkansızlıklar sonucu eşi tarafından terk edilen Ayhan’ın komediyle başlayıp dramla biten hayat hikayesi anlatılıyor.

Filmin yönetmenliğini de üstlenen Fotoğraf Sanatçısı Serdar Kürkbaba, “Kimsin lan sen” adlı filmi çok zor şartlar altında çektiklerini ancak sonuçta gerçekten izlenmeye değer üst kalitede bir filmin ortaya çıktığını belirterek, “Filmimizde rol alan tüm sanatçı dostlarımıza teşekkür ediyorum. Montaj ve diğer teknik çalışmalar da tamamlandıktan sonra filmimiz Eylül ayı sonunda gösterime girecek. Herkesin beğeneceği bir film olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz