banner654

Aytaç Durak'tan Flaş "Meral Akşener" açıklaması

Adana Büyükşehir eski Başkanı Aytaç durak, Meral Akşener'in yeniden Genel Başkan adayı olmayacağını tekrarlaması üzerine bir açıklama yaptı.

Aytaç Durak'tan Flaş "Meral Akşener" açıklaması

"Sevgili kardeşim" diyerek Meral Akşener'e seslenen Aytaç Durak, "Siyaset uzun vadelidir. Siyasette güçlendikçe engeller artacaktır. Engeller üstüne üstüne giderek aşılır."diyerek görevden kaçamazsın mesajı verdi. İşte Aytaç Durak'ın Meral Akşener'e hitaben yazdığı mektup.

banner625

"Sevgili kardeşim,

            Bu plak daha önce de çalmıştı.

            Turgut Özal, 1984’te aynı misyonu üstlendi. İlk girdiği yerel seçimde merkez sağ oylarla neredeyse bütün il belediyelerini kazandı. 1989’da ise biri hariç hepsini kaybetti.

            Ankara’da kaybeden belediye başkanlarını toplamıştı. Söz alanların hepsi seçim kaybının suçlusu olarak Özal ve teşkilatları görüyordu. Dayanamadım söz aldım. Konuşanları çok ağır bir ifade ile eleştirerek,

Özal olmasaydı ben de dahil hiç birimiz Başkan olamazdık.  Özal rüzgarı önce lodos gibi, meltem gibi esti hep beraber geldik. Şimdi ise poyraz gibi tersine esti, hep beraber gittik. İnsan biraz saygılı olur, ahde vefalı olur” demiştim.

Aynı Özal, 5 yıl sonra 1989’da Cumhurbaşkanı oldu.

Tarih tekerrür edermiş. Ne bilirim, siz de olabilirsiniz.

Seçimleri kimse kaybetmedi; Devlet gücüyle Erdoğan kazandı.

            Yeni kurduğunuz Partiniz başarılı olmuştur. Sizi kutluyorum.

            Siz %25’le başladınız. Sayın  Erdoğan, merkez sağdan gelecek rüzgarınızla yıkılacağını biliyordu. Bu nedenle karşısına CHP’yi aldı.  

Medya gücü ile CHP adayını güçlendirip, sizin ve HDP dahil muhalif oyların oraya kaymasını sağladı.

Şimdi çok daha güçlüsünüz.

Bedrettin Dalan ve Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanlık dönemleri dahil hep Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı oldum. Ancak, Bahçeli destekli FETÖ kumpası ile görevden alındım.

Türkiye’de siyaseti benden iyi bir tek Erdoğan okur. Ben de hiç yanılmadım.

Gün oldu iki sandık yan yana iken (1999’da) partim ANAP’ın milletvekilliği sandığındaki oyunu yandaki belediye başkanlığı sandığında 2,5 katı artırarak kazandım.

Gün oldu bir önceki seçimdeki (2004’te) MHP oylarını bir sonraki seçimde (2009’da) 5 katı yükselterek MHP’ye Türkiye’de ilk kez büyükşehir belediyesi kazandırdım. Bu oylar çoğunlukla partizan olmayan hemşerilerimin oylarıydı.

Siyaset uzun vadelidir. Siyasette güçlendikçe engeller artacaktır. Engeller üstüne üstüne giderek aşılır.

Milletin umudu oldunuz. Bu umut ışığını söndürmeye hakkınız yok.

Saygılarımla.  26.07.2018

Aytaç Durak"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Gökhan Göde
Fatih Gökhan Göde - 7 ay Önce

Sn Durak metinde dikkatimi çekti "Bahçeli destekli feto kumpası "yaşadığınızı ifâde etmişsiniz Sn Devlet Bahçeli bu ülkede ismi feto
hainleriyle yanyana anılacak en son siyasetçidir bu söyleminizi isbat etmelisiniz diye düşünüyorum .

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz