Cevheri'ye kimse ulaşamıyordu, sıkışınca bülten yaptırdı!

Adana Esk,i Milletvekillerinden İbrahim Cevher Cevheri İyi Parti kurucuları arasında yer almıştı. Adana basını olarak "İyi Parti"yi sormak için Cevheri'ye ulaşmak istedik. Araki bulasın. Ama sıkışınca bu kez o habercilerin peşine düştü. Sonra Basın bülteni yollayarak meramını anlattı. . Bizde "o bizi hiçe saysa da biz ona aynını yapmıyor, haber değeri taşıyan bültenini tam olarak yayınlıyoruz.

Cevheri'ye kimse ulaşamıyordu, sıkışınca bülten yaptırdı!

Adana eski Milletvekili İbrahim Cevher Cevheri, İYİ Parti’deki görevlerinden istifasıyla ilgili kamuoyuna yansıyan iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu söyledi. Cevheri, “Benim ağzımdan çıkmış gibi yazılanlar, kötü niyetli bir kaynaktan yapılan alıntılardır” dedi.
Meral Akşener’in 25 Ekim’de resmen kurulduğunu açıkladığı İYİ Parti’nin Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyesi İbrahim Cevher Cevheri, önceki gün görevlerinden affını isteyerek,  istifa etmişti.
İstifasının ardından yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Cevheri, bazı yayın organları ve sosyal medyada yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.
 
“İYİ DİLEKLERLE AYRILDIK”

banner560

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşerek, Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu Üyeliği görevlerinden affını istediğini belirten Cevheri, “İyi Parti hakkında sosyal medyada bana atfen yazılan olumsuz değerlendirmeler hayal mahsulüdür” dedi.
Cevheri şunları söyledi;
“Görevden ayrılışımla ilgili olarak bazı haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında benim ağzımdan çıkmış gibi yazılanlar, kötü niyetli bir kaynaktan yapılan alıntılardır. İyi Parti, Anayasa ve kanunlar çerçevesinde kurulmuş ve memlekete hizmet dışında hiçbir amacı olmayan bir siyasi kuruluştur. Olay, partinin teşkilat yapılanması ve görevlendirmelere ilişkin görüş ayrılıkları sonucu, karşılıklı iyi dileklerle görevden ayrılmaktan ibarettir. Sayın Genel Başkan'a ve görev alan arkadaşlara muvaffakiyetler dilerim.”
Cevheri, birkaç ay da olsa görev yaptığı bir siyasi hareket hakkında, iddia edilen sözleri sarf etmesinin, asla söz konusu olmayacağını da sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 23:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
YAŞAR YAĞIZ
YAŞAR YAĞIZ - 12 ay Önce

dört gözle bekli̇yoruz Allahin i̇zni̇ i̇le topuklu efe efeli̇ği̇ni̇ gösterecek koltuklarina kiclarini yapiştiranlara

SIRADAKİ HABER

banner621