banner641

Sözlü: Güneş balçıkla sıvanmaz

Adana’nın Sarıçam İlçesi Kızılkaş köyünde düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Hüseyin Sözlü, “ Güneş Balçıkla sıvanmaz, ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar, Adana’da MHP gerçeğinin önüne geçemeyecekler” dedi.

Sözlü: Güneş balçıkla sıvanmazMHP İl Genel Meclis Üyesi Osman Nuri Yağ ve  Kızılkaş köyü sakinlerinden Yusuf Oflaz’ın organize ettiği etkinlik  Kazılkaş köyü çıkışında bulunan mesire alanında gerçekleşti.
Etkinlik alanına gelen Başkan Sözlü, vatandaşla tek tek tokalaşarak sohbet etti. Gün batımında ise “Güneş’i yakalıyor” pozu veren başkan Sözlü, “bundan siyasi malzeme çıkmaz” diye gazetecilerle şakalaştı.

Başkan Sözlü, kendisinin de bir Yörük çocuğu olduğunu anımsatarak, “bugün sizlerle buluşmamız Cumhuriyetin en büyük erdemlerinden birinin sonucudur. Yani bu gün burada Ali Ağa’nın oğlu Hüseyin Sözlü olmak yerine Cumhuriyetin nimetlerinden faydalanmış, medeni cesaret göstererek aday olmuş, halkın karşısına çıkmış ve halkın isteği doğrultusunda da üç dönemdir Ceyhan’da Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte olan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü var. Bu Cumhuriyetin bizlere bahşettiği bir nimettir. Büyük Önder Atatürk’ün Türk insanına olan güvenidir. Bu güvene layık olmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

banner560
Türkiye’de siyaset kurumuna ve Siyasetçiye olan güveninin var olmasını istiyorsak herkese ve herkesime aynı davranılması gerektiğini söyleyen Başkan Sözlü, “ yaklaşık 15 yıldır Ceyhan Belediye Başkanlığını yürütüyorum. Her hangi bir koltuk sevdam, her hangi bir hırsım yok. Bir memleket evladı olarak daha önceleri Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olan Adana’mızı içine düşmüş olduğu durumdan kurtarmak için aday adayı oldum. Şuanda Adana’mız işsizlikte Şırnak ile borç batağında ise Diyarbakır ile şampiyonluğa ortak. Adana’yı yeniden eski günlerine döndürebilmek için ganimetçilerin elinden Adana’yı kurtarmak için kolları sıvadık. Bir yola çıktık. Cenabı Allah’ın izni, siz değerli Adanalıların takdiri ile yaşadığımız şehri yeniden yükseltmek boynumuzun borcu olacaktır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Reklâm panolarından pankartımızı söktürenlerle bizi yan yana koysunlar, görelim bakalım kim şehrin estetiğini bozuyor” dedi.

Gücünü tamamen halktan alan bir siyasetçi olduğunun altını çizen Başkan Sözlü, “15 yıllık belediye başkanlığı döneminde Ceyhan’da işsizlik hemen hemen sıfır noktasına gelmiştir. Artık gençler vardiyalı işler için seçici davranmaktadır. İşveren ise kalifiye eleman istemektedir. Biz bunu Ceyhan’da gerçekleştirdik. Sanayicilerimizin ve işverenlerimizin önünü açtık. İnşallah Adana’da işsizliğin kökünü kazıyacağız. Siyasette girdiğimiz günden bu güne hep halkla birlikte, halk ile iç içe olduk. Onlara sırtımı dönmedim. Biz gücümüzü halktan alırız. Bizzat halkımın yetiştirdiği bir siyasetçiyim” dedi.

Etkinliğe MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Özcan, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri, MHP Sarıçam Belediye Başkan aday adayları ile köylüler katıldı.
 
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640