Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve S. S. Adana Ahi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Niyazi Göger, esnaf ve sanatkarların devletimizin sağladığı düşük faizli krediye ulaşımının daha da kolaylaşacağını söyledi.

Başkan Niyazi Göger, “Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak sorunların çözümü noktasında olduğu gibi finans konusunda da esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olacağız” dedi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği uhdesinde hizmet vermeye başlayan Adana Ahi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Olağanüstü Genel Kurulu Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası Şehit Ömer Halisdemir Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Genel Kurulun açılışında konuşan Birlik Başkanı ve Kooperatif Başkanı Niyazi Göger, esnaf ve sanatkarın en önemli finans kaynaklarının başında kredi kefalet kooperatiflerinin geldiğine dikkati çekerek, kentteki kooperatiflerin artan taleplere yetişmede yetersiz kalması üzerine yeni bir kooperatif kurma kararı aldıklarını söyledi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak sorunların çözümü noktasında olduğu gibi finans konusunda da esnaf ve sanatkarların yanında olacaklarına vurgu yapan Başkan Niyazi Göger, Adana Ahi ESKKK’nın faaliyetlerine başlamasıyla birlikte Birliğe kayıtlı esnaf ve sanatkarın krediye ulaşımının kolaylaşacağına dikkati çekti.

Adana Ahi ESKKK Esnafın Yeni Bir Finans Kaynağı Olabilecek Mi?

Adana Ahi ESKKK’nın Adana’da esnaf ve sanatkarlarımızın en önemli finans kuruluşlarından birisi olacağını kaydeden Birlik Başkanı Niyazi Göger, “Esnaf ve sanatkarlarımız açısından son derece önemli olan Adana Ahi ESKKK’nın Adana’ya kazandırmamızda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanımız Sayın Ömer Çelik’e, Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’a, TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül’e, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Sayın Necmettin Erkan ve tüm emeği geçenlere esnaf ve sanatkarlarımız adına teşekkür ediyorum. Adana Ahi ESKKK, her zaman esnaf ve sanatkarımızın yanında olacak ve gerçekleştirdiği çalışmalarla Adana’nın yüz akı kurumlar arasına ismini yazdıracaktır. Bu vesileyle Adana Ahi ESKKK’nın, ortaklarımıza, esnaf ve sanatkarlarımıza, ilimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Göger’in konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.  Genel kurula Adana ESOB ve Adana Ahi ESKKK Başkanı Niyazi Göger, ESKKK 1. Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın, Oda Başkanları, Kredi ve Kefalet Kooperatifleri başkanları ve kooperatif ortakları katıldı.