Düzenlenen devir-teslim törenine 2024-2025 Guvernörü Kerem Muradi ve eşi Pınar Muradi ile guvernör yardımcıları, komite başkanları, Adana'da faaliyet gösteren diğer kulüp başkanları ve üyeler katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını başkan Çağla Tokkuzun yaptı.

Tokkuzun, "Başkanlık görevini bana takdim ettiklerinde biraz düşünceli idim ama, üyelerimizin ve dönemdaş başkanlarımızın desteği ile 1 seneyi tamamladık. Görevi devrettiğimiz başkanımız Ender Kunt'un da çıtayı dahada yukarıya çıkaracağını inanıyoruz ve her zaman yanında olacağız" şeklinde konuştu.

Milli Gençlik Derneği İl Başkanlığına Hasan Arık Atandı Milli Gençlik Derneği İl Başkanlığına Hasan Arık Atandı

Adana Anatolia Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni

Yapılan konuşmanın ardından Tokkuzun, 1 yıl boyunca projelerde destek olan üyelere ve dönemdaş başkanlara plaket takdim edildi. Plaket töreninin ardından 2023-2024 dönem başkanı Çağla Tokkuzun  başkanlık kolyesini Ender Kunt'a devretti.  Ender Kunt yeni dönem bayrağını 2024-25 Guvernörü Kerem Muradi ile birlikte açtı.

Adana Anatolia Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni

Başkanlık görevini devralan Ender Kunt ise şunları söyledi."Temel hedefimiz devraldığımız kulübümüzü daha ileri taşımaktır. Napolyon ‘Taklit edilemeyen tek şey cesarettir ‘demiş. Ondan çok önce Büyük İskender bilinen dünyayı fethederken bunu düstur edinmiştir. Ve bize yol gösteren cesaret ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk‘te en kapsamlı şekliyle vücut bulmuştur. İşte Rotary başkanı olmakta bu cesareti gösterebilmektir. Cesur şekilde elimizi taşın altına koyacağız ve tüm canlıların hayatına dokunacağız . Rotary Sihri ile fark yaratacağız''

Editör: Murat BERHUN