İstanbul’da başlamış olduğu manken ve oyunculuk aktörlük serüvenine Avustralya’da devam eden Adanalı ünlü sanatçı ve yönetmen Okan Canbolat, başarılarını kıtalararasına taşıyarak Avustralya’da kendini bir kez daha kanıtlamayı başardı. Canbolat’ın senaryosunu yazdığı, yönettiği ve oynadığı ve kendi yapım şirketinden çıkan İNTİKAM (REVENGE) adlı filmin dağıtımı yapıldı ve ilk kez bir Türk filmi Avustralya da çekilmiş ilk Türk filmi bu başarıyı yakaladı.

Avustralya ve Türkiye’de İstanbul’da çekimleri yapılan “İntikam” adlı filmde Wilma Elles ile güzel ve başarılı bir işe imza atan ünlü Sanatçının İntikam’ adlı filmi kıtalararasında da büyük ilgi görüyor. Sadece Okan Canbolat’ın sayfalarındaki paylaşanlarında toplamda 15 milyon izlenmeyi geçti.

Avustralya’da Dünyanın en gelişmiş ve Amerika Plex TV’den dağıtımı gerçekleştirilen filmin değerini dünyada ünlü IMDB adlı kuruluş belirledi. 5 milyon dolar değer biçilen İntikam adlı filmde,  Hollywood oyuncusu Anna Hera, Wilma Elles, Esra Sönmezer, Tanfer German, Necdet Kökeş gibi tanınmış oyuncularda yer alıyor.

Adanalı ünlü sanatçı ve yönetmen Okan Canbolat, başarılarını kıtalararasına taşıyarak Avustralya’da kendini bir kez daha kanıtlamayı başardı.

Kendi adına kurulu bulunan Okan Canbolat Film Prodüksiyon’dan Avustralya çatısı altında yapımcılığını üstlenen Adanalı Okan Canbolat yine kendi adı ile Okan karakterini başrolde oynarken, aynı zamanda da senaryosunu yazıp filmi de yönetti. Buda yetmezmiş gibi müziklerini de yazıp besteledi ve Türkiye’de Gönül Dağı dizinin müziklerini çalan Engin Arslan filmin müziğini icra etti.

Avustralya'da yaptığı işlerle adeta herkesin ilgi odağı haline gelen Yönetmenin 1 sene öncesinde ATV den Avustralya’daki hayatının belgesel filmi çekilen Okan Canbolat Türkiye ve Adana’nın gururu olmaya devam ediyor.

Canbolat, aynı zamanda kendi alanında bir ilki de başararak, IMDB’de filmi için bir hayli yüksek puan alarak, Avustralya dışında Amerika, Kanada, Yeni Zelanda gösterime girmesini sağladı. IMDB Amerika’dan kişisel olarak Okan Canbolat’ın film şirketi adına 2 hesap açtığı,  bunları daha önce başaran hiç bir Türkün olmadığı belirtildi.