Emekli Albay ve milli rekortmen yüzücü Mehmet Yücebilgiç, akıntısı, yüksek dalgaları ve soğuğu ile ünlü İngiltere ve Fransa arasındaki Manş Denizi’ni 1979 yılında ilk geçen Türk kadın yüzücü Nesrin Olgun Arslan ile 60 yaş üstü yarışta birinci olarak 8 ülkenin organizasyonuyla Azerbaycan’da yapılacak şampiyonaya katılacaklarını söyledi.

Yücebilgiç, Türkiye’de yapılan masterler kategorisinde tüm yarışlara katıldığını, rekorlar kırdığını ve büyük keyif aldığını belirterek şunları kaydetti:

“Türk Devleti Teşkilatı Herkes İçin Spor kapsamında ilk kez 10 kategoride 20-21 Nisan’da İstanbul başta olmak üzere, Denizli, Mersin, Kayseri, Çorum, Giresun, Elazığ ve Şanlıurfa illerinde 30 dakika boyunca durmaksızın dilediğiniz stillerde (kelebek, sırt, serbest ve kurbağalama) yarış düzenlendi.

UEFA'dan Adana Demirspor'a Hak Ettiğinde Avrupa'dan 1 Yıl Men Cezası UEFA'dan Adana Demirspor'a Hak Ettiğinde Avrupa'dan 1 Yıl Men Cezası

Burada yaş gruplarında birinci olanlar 4-5 Mayıs da Konya’da Selçuklu Olimpik Havuzu’nda Türkiye finallerine katılmaya hak kazandık. Adana’dan benimle birlikte 60 yaş üstünde Nesrin Olgun Arslan birinciliği elde ettik. Böylece Haziran ayı içinde Azerbaycan’da yapılacak ve 8 ülke sporcularının katılacağı yarışmaya gideceğiz. Sporda süreklilik ve devamlılık çok önemli. Bu bağlamda yaşıtlarımdan daha sağlıklı kalıyorum. Masterler yarışında daha çok Adanalı görmeyi arzuluyorum.”

MERSİN’DE UÇAR VE ARSLAN DERECEYE GİRDİLER

Mersin’de 20-21 Nisan’da yapılan seçmelerde Adana’dan Muhlis Uçar ile Zafer Arslan 60 yaş üstü kategorisinde dereceye girmeyi başardılar.

Muhlis Uçar, 78 yaşında olduğunu, kendisinden 18 yaş küçük yüzücülerle yarışmak zorunda kaldığını belirterek, “Yöntem yanlıştı. Daha önceleri çok yarışa katıldım. Yaş grupları arasında en fazla 10 yıl aralık olmalıydı. Yetkililere itiraz girişimimiz oldu. Kabul etmediler. Bu nedenle Mersin’de dereceye girdik katılım belgesi de aldık. Ancak birinci olamadığımız için Konya’ya finallere gidemedik. Sağlık olsun. Adana’dan Azerbaycan’a gitmeye hak kazanan Mehmet Yücebilgiç ile Nesrin Olgun Arslan’ı kutluyorum” diye konuştu.