DAİMFED MHPli Yusuf Kanlı ve Cingözler'i Ağırladı DAİMFED MHPli Yusuf Kanlı ve Cingözler'i Ağırladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda konuşan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "Ülke ekonomisinde AKP'nin yarattığı tahribatın boyutunu anlatmaya kelimeler yetmez. Ekonomik veriler sağlıklı ele alınıp çözüm için adım atılsa yaralar sarılır ama iktidar onu da yapmıyor. Üstüne yaraları daha da kanatıyor. Varsa yoksa algı peşindeler, gerçekleri gizleme derdindeler" dedi.

"KİMSE AKP'YE GÜVENMİYOR"

Ekonomide yaşanan vahim tablonun ülkeyi yangın yerine çevirdiğine dikkat çeken Ayhan Barut, öneriler sıralayarak iktidarı çözüm üretmeye çağırırken şu ifadeleri kullandı:
"Yeni dönemde açıklanan Türkiye İstatistik Kurumu'nun Eylül ayına ilişkin verilerine göre tarımsal girdi fiyatlarında yıllık bazda yüzde 41'e yakın artış var. Aslında yangın daha büyük ama makyajlı verilerle bile gizlenemez halde. Merkez Bankası, faiz kararını TÜİK'e göre yüzde 62 olan enflasyonun gölgesinde açıkladı. Kimse inanmıyor yapılanlara. Niye? Çünkü kimse AKP'ye güvenmiyor. Piyasada faizler yüzde 55'i aşmış, esnaf bitmiş, tüccar, sanayici batmış, çiftçi ölmüş. Umurunda bile olmayanlardan hesap soracağız!"

Editör: Murat BERHUN