Başkan Oya Tekin'den Çalışmalarına Hızlı Başladı Başkan Oya Tekin'den Çalışmalarına Hızlı Başladı

Karataş merkezde Ali Bedrettin Karataş’ın seçim ofisi açılışına katılan ve ardından çeşitli köylerde temaslarda bulunan Başkan Zeydan Karalar, gittiği her noktada halka hitap etti. Karataş’ın Oymaklı, Helvacı, Sirkenli, Kesik, Adalı, Bebeli, Bahçe ve Tuzla köylerinde halkın çok sıcak karşıladığı Başkan Zeydan Karalar, köy sakinleriyle son derece samimi sohbetler gerçekleştirdi.

BORÇ BATAĞINDAN DEVASA HİZMETLERE
Büyük borç batağında devraldıkları Adana Büyükşehir Belediyesini devasa hizmetleri borçsuz yapabilir hale getirdiklerini anlatan Başkan Zeydan Karalar, üreticilerin, esnafın, muhtarların, gençlerin ve kadınların taleplerini dinledi, yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattı. 
ADANA TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ HİZMETLER HALKLA BULUŞTU
Siyasi ayrım yapmadan, bölge ayrımı yapmadan, oy hesabı yapmadan Adana’yı ve Karataş’ı tarihinde görmediği hizmetlerle buluşturduklarının altını çizen Başkan Zeydan Karalar, Karataş’ta; sıcak asfalt serimi, sathi kaplama, Çatalan’dan su getirme, arıtma tesisi yapımı, su isale hatları döşeme, asbestli boruların değişimi, çiftçilere destek, balıkçılara malzeme desteği, dezavantajlı gelir grubuna dahil öğrencilerin yararlanacağı ücretsiz kurs merkezi gibi sayısız hizmeti Karataşlılarla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Başkan Zeydan Karalar, halkın gönlüne yaptıkları hizmetlerle girdiklerini de belirterek, “Bu halk kim samimi kim yapmacık bilir” dedi. 
İŞTE MUCİZENİN RESMİ…
Mazot alamaz, işçi maaşlarını ödeyemez, haciz dosyaları ile boğuşan; borcu, gelirinin 4 katı bir belediyeyi pandemiye rağmen, depreme rağmen geliri borcunun 4 katı hale getirdiklerini vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, “Adana’da bir belediye başkanı ilk kez alt geçit inşa etti. 3 alt geçit yaptık, 5 yeni bulvar yaptık, 321 iş makinesi, 111 otobüs satın aldık, 3 milyon tona yakın asfalt döktük. Yılda iki kez borçlanan bir belediyeden, tek kuruş borçlanmadan tüm bu işleri yapabilir hale dönüştük. Sosyal belediyecilik hizmetlerimiz de aralıksız devam ediyor. İşte mucizenin resmi bu” ifadelerini kullandı. 
KARATAŞ CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Karataş’a hizmetin artarak devam edeceğini de aktaran Başkan Zeydan Karalar, “Biz borcu olmayan çok güçlü bir belediye olduk. Karataş’ta ve Karataş’ın köylerinde işimiz bitmedi. Bizim nihai hedefimiz Karataş’ı bir cazibe merkezi haline getirmek” diye konuştu. 
OTOGAR PROJESİNE RET OYU VERENLER ŞİMDİ BENİ ELEŞTİRİYOR
Konuşmasının devamında Otogar Projesi’ne de değinen Başkan Zeydan Karalar, Uluslararası başarı ödülüne sahip bir mimarlık firmasına Otogar Projesi’ni yaptırdıklarını ancak Otogar Projesi’nin AKP ve MHP oyları ile Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde reddedildiğini aktardı. Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi: “Kendileri projeye ret oyu verdi ama şimdi otogarın yapılmamasıyla ilgili beni eleştiriyorlar. Oysa projeyi reddeden kendileri. Halkımız bunu biliyor. Biz önümüzdeki dönem otogarı yenileyeceğiz.”

İlçe ve köy ziyaretlerinin ardından Başkan Zeydan Karalar, Seyhan’da Kıyıboyu ve Fatih mahallelerinde, Sarıçam’da ise Aydınyurdu Mahallesi’nde halkla bir araya geldi.