banner834

Tarımsal Üretimde Teknoloji Kullanımı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Yumurtalık Meslek Yüksekokulu ile Yumurtalık Ziraat Odası işbirliğiyle yumurtalık ve çevresindeki çiftçilere “Tarımsal Üretimde Teknoloji Kullanımı” semineri verdi.

Tarımsal Üretimde Teknoloji Kullanımı

Nazmi Tekelioğlu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hülya Saygı, Ceyhan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Yumurtalık Ziraat Odası Başkanı Tarık Yılmaz, akademisyenler, öğrenciler ve bölge çiftçileri katıldı.

Çiftçilere Drone İle Zirai İlaçlama Eğitimi Verildi

Tarımsal Üretimde Teknoloji Kullanımı eğitim seminerinde Ceyhan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik Teknolojik Değişimin Tarımsal Üretimdeki Etkisi, Yumurtalık Ziraat Odası Başkanı Tarık Yılmaz Tarımsal Üretimde Teknoloji Kullanımının Maliyetler Üzerindeki Etkisi, Sapmaz Havacılık CEO’su Serdar Sapmaz Hava Araçları, Drone Teknolojisi ve Tarımsal Üretimde Kullanımı Kullanımının Etkileri konularında sunum yaptı.

Seminer sonunda tarımsal üretimde büyük etki yaratacağı düşünülen ve katılımcılardan büyük ilgi gören ve drone teknolojisi kullanılarak üretilen Zirai İnsansız Hava Aracı’nın (ZİHA) kullanımı ile neler yapılabileceği Fıstık Agro Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi Halit Koçak tarafından katılımcılara uygulamalı olarak anlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER