Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde "Yeni Logo" Kararı Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde "Yeni Logo" Kararı

Osmaniye Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. Yılı münasebetiyle, Karaçay Doğa Parkta “Geleneksel Çocuk Oyunları Festivali” düzenlendi. Alanı dolduran yüzlerce çocuk, balon parkta bol bol zıplayıp, tırmanma parkurunda birbirleriyle yarışarak keyifli anlar yaşadı. Şenlik coşkusu, rengarenk uçurtmaların gökyüzüne bırakılmasıyla devam ederken, Pamuk Prenses ve Kırmızı Başlıklı Kız müzikali, animasyon gösterileri ve sahne şovlarıyla zirveye ulaştı. Belediye Başkanı İbrahim Çenet’te festivale katılarak, çocukların eğlencesine ortak oldu. Yüzlerce çocuğa uçurtma ve balon hediye edildi. 

Çocuk Oyunları Festivalinde eğlenceye Doydular
Başkan Çenet, konuşmasının başında alanı dolduran kalabalığa ünlü sanatçı Sefo’nun 19 Mayıs Pazar günü Cumhuriyet Meydanında vereceği konser için Osmaniye’ye geleceğinin müjdesini verdi. Çenet, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ardımızda bıraktık. Ata’mızın çocuklarımıza armağan ettiği, 23 Nisan’ı hafta içi okullarımızda caddelerimizde coşkuyla kutladık. Bizlerde çocuklarımız için çocuk şenliği yapalım dedik ve bugün sizler için Doğa Parkta bu programı düzenledik. Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” dedi.  Başkan İbrahim Çenet, bugüne kadar birçok yerde görev yaptığını ve çocuklarla her zaman bir muhabbeti olduğunu belirterek, “Ama kendi memleketimde evlatlarımızla olduğu kadar hiçbir yerde bu kadar güzel muhabbetimiz olmadı. Bütün çocuklarımızı çok seviyoruz. Onların enerjisi, coşkusu bize çok ayrı bir heyecan veriyor” diye konuştu. 

Çocuk Oyunları Festivalinde eğlenceye Doydular
Başkan İbrahim Çenet, konuşmasının ardından çocuklar ve aileleri ile bir araya gelip fotoğraf çektirdi. Başkan Çenet, daha sonra belediye meclis üyeleri ile birlikte, 36 metrekare büyüklüğündeki dev uçurtmayı gökyüzüne bıraktılar. Başkan Çenet, yağmurun rahmeti ve bereketi ile birlikte dev uçurtmayı hemşerileri ile birlikte uçurmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, tüm katılım sağlayan vatandaşlara teşekkür etti.