Adana Valisi Vali Yavuz Selim Köşger İftar programına, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Betül Özdüzen Teker, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Mustafa Gökboğa, Halil Avcı Şirketler kurumu Başkanı Halil Avcı, Orhan Avcı, DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı yılın en anlamlı iftarının özel konukları ise Adana Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Koruyucu Ailelere yönelik düzenlenen bir etkinlik olarak koruyucu Aileler ve bakmakta olduğu kimsesiz çocuklarımız oldu. 

RAMAZANIN EN ANLAMLI İFTARI
Adana Valisi Yavuz Selim Köşger; “DAİMFED gerçekleştirdiği sosyal, etkin programlarla Adana'ya önemli değer ve katkı koymaktadır. Bugün iftarlarımızda bu pozitif ortamda, Adana'nın yüce gönüllü kadirşinas hayır sahibi insanları ile birlikte olmaktan, onların pozitif enerjilerinden istifade etmekten mutluluk duyuyorum. Adana'mız bir zamanlar 4. sıralardan şimdi 7. sıralara kadar geriledi diye bir serzeniş, bir sitem var diyen Vali Köşger, “İşte Adana hayırseverlikte 4. olmuştur. Adana koruyucu ailelikte Türkiye dördüncüsü olmuştur. Bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun, bu bizleri mutlu eden bir durum.” ifadelerini kullandı.

DAİMFED'ten Anlamlı İftar: "Çocuklar Geleceğimizdir"
Vali Köşger, “Biliyorsunuz biz dünyanın en zengin ülkelerinden biri değiliz ancak dünyada nerede bir yoksul, nerede bir gariban, mağdur, herhangi bir afete maruz kalmış, açlıkla susuzlukla karşı karşıya kalmış millet varsa el uzatıyoruz. Gayri safi milli hasılasına oranla en yüksek bu tür hayır faaliyetlerini yapan, bütçesinden pay ayıran; sadece bütçesi değil milleti ile beraber bu hayırları işleyen yüce gönüllü bir milletin mensuplarıyız. Bundan dolayı da ne kadar iftihar etsek azdır. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin.” dedi.

Harb-İş'ten Çağrı “Tensikat Kararınızdan Vazgeçin” Harb-İş'ten Çağrı “Tensikat Kararınızdan Vazgeçin”

DAİMFED'ten Anlamlı İftar: "Çocuklar Geleceğimizdir"
Devletimizin bütün yavrularımıza el uzattığını belirten Vali Köşger, “Biz köklü bir medeniyetin mensuplarıyız. Kanadı kırık göçmen kuşların kışı geçirmeleri için vakıf kurmuş bir medeniyetten bahsediyoruz. Bizler öyle bir medeniyetin mensubuyuz. Dolayısıyla kanadı kırık göçmen kuşa sahip çıkan bu milletin evlatları elbette ki kendi öz evlatlarımıza, çocuklarımıza sahip çıkacaktır. Çünkü bizim heba edilecek bir tek çocuğumuz yok. Bütün kardeşlerimiz, bütün evlatlarımız bizim için kıymetlidir. Çocuklarımızın ellerinden tutmak, onları himaye etmek, toplumumuza kazandırmak, kendi değerlerimizle büyütüp bu milletin, bu devletin daha da ileriye gitmesi için yetiştirmek dünyanın en hayırlı, en kutsal işlerinden biridir. Allah hepinizden razı olsun, sizlere çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.” diyerek konuşmasını tamamladı.

DAİMFED'ten Anlamlı İftar: "Çocuklar Geleceğimizdir"

ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZDİR, YARINLARIMIZDIR!
DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu açıklamasında, “Kıymetli koruyucu anne ve babalarımız, geleceğimizin rehberi olan çocuk ve sevgi evlerinde hizmet veren kardeşlerimiz ve yüreği boyundan büyük evlatlarımızla bir arada olmanın mutluluğu ve bu manevi birlikteliğimize katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Her ne kadar geleneksel iftar yemeğimizin 16. sını düzenliyor olsak da bende hep aynı heyecan nüksetmekte. Görüyorum ki; her yıl bu gecemize dahil olan gönül birliğindeki kardeşlerimizin sayısı artmakta. Duyarlılığımızın fark edilmesi bizi ayrıca onurlandırdı. Şüphesiz çocuklar geleceğimizdir, yarınlarımızdır! Bizler bir nebze onlara sevgi umut verebilirsek ne mutlu. Bu ulvi ve manevi ortamı yaşamamıza katkı koyan Adana mızın hayırsever iş insanımız, DAİMFED isim Babası, DAİMFED Genel Başkan Yardımcısı Halil Avcı ve Orhan Avcı’ya şahsım, yönetim kurulum ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum.” İfadelerinde bulundu.