banner834

Bakan Kirişçi'den Adana için ilk imza!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, koltuğa oturur oturmaz Adana için çok değerli bir imza attı. Bakan Kirişçi, Türkiye ve Avrupa'nın ilk ve tek Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş protokolünü onaylayarak daha kent adına önemli bir katkı sağladı.

Bakan Kirişçi'den Adana için ilk imza!

SU ÜRÜNLERİ VE BALIKÇILIK OSB

Karataş ilçesinde kurulan Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) Organize Sanayi Bölgesi’nin ilk müteşebbis heyet toplantısı Vali Dr. Süleyman Elban başkanlığında gerçekleştirildi.  Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) Organize Sanayi Bölgesinin kurulma çalışmalarında gelinen aşamanın tüm detaylarıyla ele alındığı toplantıda Vali Elban, “Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) OSB ilimize yapılacak çok güzel bir yatırım. Türkiye’de ve Avrupa’da ilk defa gerçekleştirilecek olan bu projenin Adana’da, özellikle ilimizin su ürünleri ve balıkçılık potansiyeli yüksek bir ilçesi olan Karataş’ta kurulacak olması memnuniyet verici.” dedi.

MÜJDEYİ VALİ ELBAN DUYURDU

Vali Elban, Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından yer seçimi kesinleştirilen Karataş Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) OSB’nin kuruluş protokolünün  Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci tarafından onaylanarak tüzel kişilik kazandığını belirtti. Projenin Adana ekonomisinin yanı sıra ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacağını söyleyen Vali Elban, Adana'nın her alanda gelişip kalkınması için hız kesmeden çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi. Görüş alışverişiyle devam eden toplantıda, Tarıma Dayalı İhtisas (Su Ürünleri) OSB’de yapılması gereken iş ve işlemlerin süratle tamamlanması konusunda çalışmalara hız verilmesi kararlaştırıldı.


Yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2022, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841