'Isıtmada güneşi etkin kullanacağız'

Tarlada, bahçede, köyde, dağda, evlerde ve işyerlerinde güneşten elektrik üreterek aydınlatma uygulamaları yapan ve yenilenebilir enerjinin önemli firmalarından olan Korona Temiz Enerji Sistemleri'nin Genel Müdürü Özen Özer, yenilenebilir kaynaklarla ileride ısıtma ve soğutma sektörüyle ilgilenebileceklerini söyledi.

'Isıtmada güneşi etkin kullanacağız'
banner686

Güneş ve rüzgar enerjisinden yararlanarak yenilenebilir enerji konusunda önemli bir noktada bulunduklarını belirten Özer, çalışmak için vakit kaybetmeyeceklerini açıkladı.
Güneş enerjisinden elektrik üretiminin Türkiye'de yüzde 1'in bile altında kaldığını söyleyen Özer, şöyle konuştu:
"Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından elektrik üretimi ve kullanımı, devlet desteği ve enerji politikalarıyla doğrudan ilgili olduğu kadar temiz bir çevre ve enerjide dışa bağımlılığı azaltma düşüncesine sahip, aydın ve toplumda lider kişilerin bu alandaki sosyal sorumluluk bilinci ile de doğrudan alakalıdır. Firma olarak özellikle yerel yönetimler için solar sistemle park, bahçe, cadde ve sokak aydınlatmaları için cazip ve örnek alınacak uygulamalar yapıyoruz. Güneşin ısıtma alanında daha etkin ve verimli değerlendirilmesi için de çalışmalarımız sürmektedir."

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz