Kamerun heyetinden ADASO'ya ziyaret

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin daveti ile Adana’da bulunan ve aralarında devlet maden şirketleri yöneticilerinin bulunduğu Kamerun Heyeti, Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırım çağrısında bulundu.

Kamerun heyetinden ADASO'ya ziyaret
banner686

Kamerun Devlet Maden Şirketleri CEO’su Jean Gakam, Danışman Joseph Motombi ve Banghem Eyaleti Belediye Başkan Danışmanı Declan Nzella’nın ziyaretinde konuşan Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Kamerun heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Kamerun’da maden ve petrol yan ürünleriyle ilgili iş yapan çok sayıda firma bulunduğunu belirten Kıvanç, karşılıklı iş heyeti ziyaretleriyle bunların artırılmasını hedeflediklerini bildirdi. Kıvanç, “Adana Sanayi Odası olarak Kamerun ile ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik, her türlü katkı ve desteği vermeye hazırız” dedi.
Kamerun Heyeti Sözcüsü Jean Gakam da, Türkiye ve özellikle Adana ile ticari ilişkilerin ve yatırım işbirliklerinin en üst seviyeye çıkarılmasını arzuladıklarını ifade etti. Ülkesinde deniz, hava ve özellikle karayolu altyapı yatırımlarına yönelik önemli potansiyel bulunduğunu, bunun yanı sıra maden ve petrol yan ürünleri sektörlerinde yatırımlara büyük ihtiyaç duyulduğunu belirten Gakam, Adanalı sanayici ve işadamlarını özellikle büyük öncelik taşıyan karayolu yatırımlarında pay almaya davet etti. Gakam, yabancı yatırımcılara her türlü kolaylığın sağlandığını, önemli devlet teşvikleri verildiğini vurguladı.

banner625
Ziyarette, Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire, Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü ve Genel Sekreter Bora Kocaman ile Adana Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler görevlileri Onur Noyaner ve Merve Akyürek Hankaş hazır bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner715

cyberturk.biz